Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-16 , ebo/kgp
Polska drużyna zdobyła I miejsce na II Międzynarodowych Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Medycznym, rozgrywanych w Izraelu.
W skład zwycięskiej drużyny wszedł opolski policjant - mł. asp. Adam Płaczek, na co dzień służący w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Polacy pokonali wszystkich rywali i stanęli na najwyższym podium. Grupa została zorganizowana przez Instytut Ratownictwa Medycznego w Krakowie. W skład zwycięskiej drużyny weszli: pielęgniarz - mł. asp. Adam Płaczek z SPPP w Opolu, lekarz z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu – Andrzej Nabzdyk oraz ratownik medyczny Andrzej Kołacki pracujący na co dzień w PSP w Gdyni.

Przed uczestnikami postawiono różne zadania: m.in. jak reanimować noworodka tuż po porodzie, jak uratować dziecko ugryzione przez skorpiona, jak uratować człowieka, któremu krokodyl odgryzł rękę, czy jak dostać się do zagubionej na pustyni wioski. Uczestników sprawdzano także w ćwiczeniach sprawnościowych takich jak: slalom tyłem ambulansem czy zmiana koła w ambulansie.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 8 – 9 września w Izraelu. Brały w nich udział 52 zespoły z całego świata. Po zakończeniu mistrzostw klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Polska
II miejsce – Holandia
III miejsce – USA

W zawodach uczestniczyły także ekipy z Izraela, Jordanii, Czech, Kanady, Holandii, Turcji, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Bezpośrednio po mistrzostwach w dniach 10 -11 IX odbyła się Międzynarodowa Konferencja, na której Polacy przedstawiali na sesji plakatowej system ratownictwa medycznego w Polsce.

Jeden z reprezentantów Polski, Opolanin – Adam Płaczek, na co dzień zajmuje się doskonaleniem zawodowym policjantów w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Od 6 lat służy w opolskiej Policji, a wcześniejsze doświadczenie zdobył w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu i w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. Współpracuje także z Instytutem Ratownictwa Medycznego w Krakowie i z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574