Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-09 , ebos/rzeczpospolita
Dane finansowe największych polskich firm prawniczych obsługujących przedsiębiorstwa za 2007 r. pokazują, że był to już kolejny od 2004, rok wzrostu sprzedaży usług prawniczych. Wynikom sprzyjają dobra kondycja polskiej gospodarki i rosnący popyt biznesu na usługi kancelarii oraz obsługa dużych klientów międzynarodowych.
Największe obroty w 2007 r. zanotowało polskie biuro międzynarodowej kancelarii Clifford Chance. To pierwsza firma prawnicza w historii tej branży w Polsce, która przekroczyła 100 mln zł obrotów.

Na niewątpliwy sukces kancelarii, pracował zespół stu prawników (połowa to adwokaci i radcowie). Kancelaria ta w ostatnim rankingu „Rz” została uznana za najlepszą w dziedzinie prawa bankowego i finansowego oraz w obsłudze rynków nieruchomości.

- Pracowaliśmy bardzo intensywnie na rynku nieruchomości, a także przy transakcjach finansowania, fuzji i przejęć oraz związanych z tym sporach sądowych. Tych transakcji w ubiegłym roku było więcej niż w 2006. Zwykle były to duże i skomplikowane sprawy, za które wynagrodzenia są wysokie – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Grzegorz Namiotkiewicz, partner w kancelarii.

Na drugim miejscu uplasowała się CMS Cameron McKenna, najliczebniejsza międzynarodowa kancelaria w Polsce ( prawie 120 prawników).
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572