Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-15 , ebos/kgp
Krakowska Policja znalazła 9 starodruków pochodzących z XVIII i XIX wieku. W tej sprawie trzech mężczyzn usłyszało zarzuty paserstwa. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone księgi mogą pochodzić z kradzieży lub włamania do mieszkania. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach te starodruki, proszone są o kontakt z Policją.

Kilka dni temu na krakowskiej giełdzie staroci pojawił się pewien mężczyzna, który oferował do sprzedaży różne przedmioty. Jeden z oglądających zobaczył i rozpoznał wśród nich srebrne łyżki pochodzące z kradzieży z włamaniem do mieszkania jego matki. Sprzedający uciekł pozostawiając towar na miejscu.

Po paru dniach odnaleźli go prowadzący śledztwo policjanci. Ustalili, że jest to znany paser, który zwykle współpracuje z dwoma innymi mężczyznami w przeszłości notowanymi za kradzieże z włamaniami. Obydwaj oni zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia.

W mieszkaniu jednego z nich natrafiono na dziewięć starodruków pochodzących z XVIII i XIX wieku. Wszyscy mężczyźni (w wieku od 33 do 41 lat) usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policja podejrzewa, że starodruki pochodzą z kradzieży i prosi osoby, które rozpoznają księgi o kontakt osobisty z Komisariatem Policji II w Krakowie ul. Lubicz 21 lub telefoniczny (12) 61-56-335 lub (12) 61-52–915.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573