Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-24 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Norweskie linie lotnicze Norwegian zapowiedziały, że jako pierwsze na świecie wprowadzą wkrótce pełny i bezpieczny system biometrycznej identyfikacji swoich pasażerów.

System o nazwie "Biometric Encryption" wykorzystuje odciski palców podróżnych. Jednak w przeciwieństwie do innych podobnych systemów nie tworzy czytelnego dla oka ludzkiego obrazu linii papilarnych. Przekształca go jedynie w zakodowany zapis cyfrowy, automatycznie likwidowany po wykorzystaniu.

Pierwsze stanowiska odpraw wyposażone w urządzenia identyfikacyjne nowego systemu zostaną uruchomione już 3 listopada br. w porcie lotniczym Rygge koło Oslo, skąd samoloty Norwegian latają m.in. do Polski.

Po okresie próbnym podobne urządzenia będą instalowane na stanowiskach odpraw tej linii również na innych lotniskach, także poza Norwegią, a więc i w Polsce.

Oddając bagaż lub rejestrując się przed lotem, podróżny będzie przykładał palce do specjalnego czytnika. W tym momencie powstanie zakodowane odwzorowanie jego linii papilarnych. Przy wejściu do samolotu operacja z czytnikiem zostanie powtórzona.

Tym razem system sprawdzi tylko zgodność obu obrazów. Jeśli ją stwierdzi, oba zapisy linii papilarnych zostaną zlikwidowane. W wypadku niezgodności system zaalarmuje obsługę.

Zdaniem rzeczniczki norweskich linii Anne Grete Ellingsen najważniejszą zaletą tego systemu jest jego prostota. "Biometric Encryption" umożliwi szybką obsługę pasażerów, przy zachowaniu pełnej dyskrecji i ochrony danych osobowych pasażerów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574