Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-12 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci w całym kraju, w ciągu 48 godzin odnotowali 288 wypadków drogowych, w których zginęło 32 osoby, a 365 zostało rannych. Niestety więcej niż zwykle zatrzymano nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni liczba ta sięgnęła 1055 osób. Przed nami kolejne dni wypoczynku i niedzielne powroty. Policjanci apelują przede wszystkim o rozsądek.


Policjanci przez dwa dni mijającego tzw. długiego weekendu prowadzili wzmożone kontrole w całym kraju. Niestety, w tym czasie doszło do wielu tragicznych wypadków drogowych. W województwie pomorskim rozpędzone bmw uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęli młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat. To był najtragiczniejszy wypadek, jeśli chodzi o liczbę ofiar. Ofiarą śmiertelną wypadku drogowego jest również poseł na Sejm RP Marian Goliński. Nadal poszukiwany jest kierowca toyoty, która brała udział w wypadku i została porzucona kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

Na drogach giną również motocykliści. Minionej doby doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans!

Przed nami piątek, sobota i niedzielne powroty. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki atmosferyczne, które są zmienne i dostosowanie do nich prędkości.

Alkohol oraz nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie. Zanim siądziemy za kierownicą po alkoholu czy też mocniej wciśniemy pedał gazu, zastanówmy się o czym mówią przydrożne krzyże!
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575