Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-12 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci w całym kraju, w ciągu 48 godzin odnotowali 288 wypadków drogowych, w których zginęło 32 osoby, a 365 zostało rannych. Niestety więcej niż zwykle zatrzymano nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni liczba ta sięgnęła 1055 osób. Przed nami kolejne dni wypoczynku i niedzielne powroty. Policjanci apelują przede wszystkim o rozsądek.


Policjanci przez dwa dni mijającego tzw. długiego weekendu prowadzili wzmożone kontrole w całym kraju. Niestety, w tym czasie doszło do wielu tragicznych wypadków drogowych. W województwie pomorskim rozpędzone bmw uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęli młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat. To był najtragiczniejszy wypadek, jeśli chodzi o liczbę ofiar. Ofiarą śmiertelną wypadku drogowego jest również poseł na Sejm RP Marian Goliński. Nadal poszukiwany jest kierowca toyoty, która brała udział w wypadku i została porzucona kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

Na drogach giną również motocykliści. Minionej doby doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans!

Przed nami piątek, sobota i niedzielne powroty. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki atmosferyczne, które są zmienne i dostosowanie do nich prędkości.

Alkohol oraz nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie. Zanim siądziemy za kierownicą po alkoholu czy też mocniej wciśniemy pedał gazu, zastanówmy się o czym mówią przydrożne krzyże!
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574