Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-29 , ebos/kgp
Policjanci ze stołecznej komendy na Pradze Północ zatrzymali 58–letniego mężczyznę, który w jednym z gabinetów dentystycznych przy ulicy Stalowej leczył zęby i naprawiał protezy. Podający się za stomatologa Weselin B. z zawodu jest tokarzem. Dzisiaj usłyszy zarzuty świadczenia usług dentystycznych bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do roku pobawienia wolności.

Do policjantów z północnopraskiej komendy dotarła informacja o dentyście, który prawdopodobnie nie posiada stosownego wykształcenia ani pozwolenia na świadczenie usług zdrowotnych. Funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Gdy mieli już pewność, że mężczyzna świadczy usługi stomatologiczne nielegalnie, pojechali pod wskazany adres, aby go zatrzymać.

W gabinecie dentystycznym przy ulicy Stalowej zastali 58–letniego Weselina B., który przyznał, że od roku wykonuje nieskomplikowane zabiegi stomatologiczne. Mężczyzna zakładał więc plomby dentystyczne i robił protezy zębowe. Na pytanie policjantów o posiadane wykształcenie mężczyzna oświadczył, że jest tokarzem.

Dzisiaj 58–letni Weselin B. usłyszy zarzuty. Zgodnie z ustawą o zawodach lekarza i lekarza dentysty za udzielanie świadczeń zdrowotnych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wprowadzanie w błąd co do posiadania uprawnień, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574