Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-05-24 , ebos.pl/policja.pl
Ponad 33 kilogramy czystej kokainy o wartości blisko 10 milionów złotych ujawnili celnicy z Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości Celnej w Gdańsku. Natychmiast powiadomili funkcjonariuszy CBŚ, którzy w czwartek zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zamieszanych w przemyt narkotyków.

Funkcjonariusze celni, na podstawie analizy ryzyka, wytypowali do kontroli kontener z używanymi silnikami, który przypłynął do portu statkiem z Urugwaju. Rozkręcając silniki, celnicy znaleźli wewnątrz narkotyki zapakowane w 33 paczki, owinięte szczelnie folią i gumą.

Celnicy natychmiast powiadomili funkcjonariuszy CBŚ, a ci postanowili sprawdzić, do kogo trafi ta przesyłka. Policjanci przygotowali zasadzkę, aby zobaczyć, kto odbierze towar. Najpierw silniki trafiły do polskiego małżeństwa – właścicielki firmy (l. 30), która importowała silniki, oraz jej męża (l. 32). Policjanci z CBŚ podejrzewali jednak, że nie tylko oni mogli stać za tym procederem. Nie mylili się. W niedługim czasie po przesyłkę zgłosili się dwaj obywatele Niemiec, w wieku 51 i 57 lat. Wtedy przystąpiono do akcji. Wszyscy zatrzymani są podejrzewani o przemyt kokainy na terytorium Polski, za co grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

To już kolejne wykrycie dużego przemytu kokainy. W tym roku w wyniku wspólnych działań CBŚ i Służby Celnej zabezpieczono łącznie około 44 kg kokainy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574