Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-05-24 , ebos.pl/policja.pl
Ponad 33 kilogramy czystej kokainy o wartości blisko 10 milionów złotych ujawnili celnicy z Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości Celnej w Gdańsku. Natychmiast powiadomili funkcjonariuszy CBŚ, którzy w czwartek zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zamieszanych w przemyt narkotyków.

Funkcjonariusze celni, na podstawie analizy ryzyka, wytypowali do kontroli kontener z używanymi silnikami, który przypłynął do portu statkiem z Urugwaju. Rozkręcając silniki, celnicy znaleźli wewnątrz narkotyki zapakowane w 33 paczki, owinięte szczelnie folią i gumą.

Celnicy natychmiast powiadomili funkcjonariuszy CBŚ, a ci postanowili sprawdzić, do kogo trafi ta przesyłka. Policjanci przygotowali zasadzkę, aby zobaczyć, kto odbierze towar. Najpierw silniki trafiły do polskiego małżeństwa – właścicielki firmy (l. 30), która importowała silniki, oraz jej męża (l. 32). Policjanci z CBŚ podejrzewali jednak, że nie tylko oni mogli stać za tym procederem. Nie mylili się. W niedługim czasie po przesyłkę zgłosili się dwaj obywatele Niemiec, w wieku 51 i 57 lat. Wtedy przystąpiono do akcji. Wszyscy zatrzymani są podejrzewani o przemyt kokainy na terytorium Polski, za co grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

To już kolejne wykrycie dużego przemytu kokainy. W tym roku w wyniku wspólnych działań CBŚ i Służby Celnej zabezpieczono łącznie około 44 kg kokainy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572