Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-05-21 , ebos/Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Serwis Nauka w Polsce
Sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii zainstalowała w jednym ze swoich sklepów urządzenia do rozpoznawania twarzy, aby uniknąć sprzedawania alkoholu i papierosów nieletnim.

Kamery zainstalowane w jednym z londyńskich sklepów sieci Budgens rozpoznają osobę, która wcześniej nie była w stanie udowodnić, że jest pełnoletnia. Potem system informuje sprzedawcę, który odmawia w takim przypadku obsługi.

Proces rozpoznawania odbywa się poprzez pomiar odległości między poszczególnymi punktami na twarzy - podaje serwis BBC.

Na razie zainstalowano trzy kamery, każda przypada na jedną kasę. Kamery obserwują osoby stojące w kolejce i wysyłają ich zdjęcia do centrali w Worcesterze. Zdjęcia są porównywane z tymi, które są w bazie. System wskazuje każdego, komu wcześniej odmówiono sprzedaży używek, a poza tym przyspiesza obsługę, bo identyfikuje tych, którzy wcześniej się okazywali dokumenty. Młodzi klienci nie rozpoznani przez system, muszą się wylegitymować. Wtedy ich wizerunki zostają dodane do bazy.

Dyrektor Charlie Willetts z firmy Charton, która zbudowała urządzenie, twierdzi, że mają już około 1500 zdjęć, a mogą ich zgomadzić dwa miliony. Willetts zastrzegł, że muszą jeszcze pokonać szereg problemów technicznych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574