Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-08 , ebos/kgp
Mazowieccy policjanci współpracując z Prokuraturą Rejonową Radom Wschód, rozbili grupę oszustów internetowych. Grupa ta przejmowała konta innych użytkowników aukcji, oferując do sprzedaży m.in. monety. Następnie po otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar nie wywiązywali się z zawartych umów. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Grupa młodych osób, w wieku 19-21 lat, z domowych komputerów, przełamując zabezpieczenia, włamywała się na konta aukcji internetowych i przejmowała je. Następnie oferowała do sprzedaży m.in. monety numizmatyczne. Po wygraniu aukcji, sprzedający nie wywiązywali się jednak z zawartych umów. Po pobraniu pieniędzy nie dostarczali zamówionego towaru.

Jak ustalili policjanci, grupa ta działając przez ostatnie dziewięć miesięcy przejęła 18 kont. W ten sposób zatrzymani oszukali kilkanaście osób z terenu całej Polski, wyłudzając ponad 50 tys. zł.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia trzy osoby, w tym lidera, organizatora tego procederu, którego sąd aresztował na trzy miesiące.

W tej chwili trwają ustalenia, w ilu przypadkach doszło do wyłudzenia pieniędzy za nieistniejący towar. Policjanci nie wykluczają, że oszukanych osób może być więcej. Zatrzymanym za przestępstwo oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573