Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-08 , ebos/kgp
Mazowieccy policjanci współpracując z Prokuraturą Rejonową Radom Wschód, rozbili grupę oszustów internetowych. Grupa ta przejmowała konta innych użytkowników aukcji, oferując do sprzedaży m.in. monety. Następnie po otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar nie wywiązywali się z zawartych umów. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Grupa młodych osób, w wieku 19-21 lat, z domowych komputerów, przełamując zabezpieczenia, włamywała się na konta aukcji internetowych i przejmowała je. Następnie oferowała do sprzedaży m.in. monety numizmatyczne. Po wygraniu aukcji, sprzedający nie wywiązywali się jednak z zawartych umów. Po pobraniu pieniędzy nie dostarczali zamówionego towaru.

Jak ustalili policjanci, grupa ta działając przez ostatnie dziewięć miesięcy przejęła 18 kont. W ten sposób zatrzymani oszukali kilkanaście osób z terenu całej Polski, wyłudzając ponad 50 tys. zł.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia trzy osoby, w tym lidera, organizatora tego procederu, którego sąd aresztował na trzy miesiące.

W tej chwili trwają ustalenia, w ilu przypadkach doszło do wyłudzenia pieniędzy za nieistniejący towar. Policjanci nie wykluczają, że oszukanych osób może być więcej. Zatrzymanym za przestępstwo oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572