Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-13 , ebos/kgp
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w liczne oszustwa na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Sprawcy podszywając się za sprzedających oszukali co najmniej 150 osób z całej Polski, na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. złotych. Terasz za oszustwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląscy policjanci zajmujący się przestępczością internetową ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o liczne oszustwa na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Obaj zatrzymani to wrocławianie w wieku 21 i 25 lat. Ukrywali się w specjalnie wynajętym mieszkaniu. Jednego z nich policjanci zatrzymali w tym lokalu, drugiego natomiast na jednej z ulic.

Oszuści wybierali kończące się aukcje internetowe na portalu Allegro i podszywając się za sprzedającego kontaktowali się drogą elektroniczną z osobami biorącymi w nich udział, informując o wygranej aukcji. Wskazywali też konta bankowe, na które pokrzywdzeni mieli wpłacać pieniądze za wylicytowany towar.

Policjanci ustalili, że sprawcy utrzymując się z przestępczego procederu dysponowali kilkunastoma rachunkami. Wyłudzone pieniądze przeznaczali m.in. na sprzęt RTV, sprzęt elektroniczny służący im do popełniania przestępstw i narkotyki. W wynajętym mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli dwa laptopy, modemy GPRS oraz ukryte pod wanną i w wywietrzniku karty SIM i dokumentację potwierdzającą przestępczy proceder.

Sprawcy oszukali w ten sposób co najmniej 150 osób z całego kraju, na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. złotych. Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie należące do zatrzymanych o łącznej wartości około 10 tys. złotych.

Obaj zatrzymani nie pracują. Wcześniej byli już notowani za oszustwa internetowe. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Za oszustwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W tego typu sprawach policjanci ściśle współpracują z portalem aukcyjnym Allegro.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574