Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-21 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Strony dotyczące samobójstw będą w Wielkiej Brytanii zakazane. W ten sposób władze chcą chronić młodych ludzi przez osobami zachęcającymi do odebrania sobie życia. Nowe prawo ma upoważnić administratorów serwerów do usuwania takich stron i wyciągania konsekwencji wobec autorów.

Wprawdzie zachęcanie do samobójstwa już teraz jest w Wielkiej Brytanii nielegalne i karane na mocy tzw. Suicide Act z 1961 r., ale jak dotąd żaden twórca strony www poświęconej samobójstwom nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Dlatego ustawa wymaga zmiany. Ma w niej być jasno powiedziane, że tego typu portale są formą nakłaniania do samobójstwa i są nielegalne.

Zdaniem brytyjskiej minister sprawiedliwości Marii Eagle, nie będzie to "magiczne rozwiązanie", ale uściślenie prawa pomoże. "Uwspółcześnienie języka ustawy uświadomi ludziom, że internet nie jest terenem bezprawia i że jesteśmy w stanie również w sieci egzekwować przepisy, zwłaszcza w sprawie tak ważnej dla interesu publicznego" - tłumaczy Eagle.

Z badań opublikowanych przez czasopismo British Medical Journal, w internecie częściej pojawiają się strony, których autorzy opowiadają się za samobójstwem, niż te, których autorzy są przeciw odbieraniu sobie życia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572