Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-21 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Strony dotyczące samobójstw będą w Wielkiej Brytanii zakazane. W ten sposób władze chcą chronić młodych ludzi przez osobami zachęcającymi do odebrania sobie życia. Nowe prawo ma upoważnić administratorów serwerów do usuwania takich stron i wyciągania konsekwencji wobec autorów.

Wprawdzie zachęcanie do samobójstwa już teraz jest w Wielkiej Brytanii nielegalne i karane na mocy tzw. Suicide Act z 1961 r., ale jak dotąd żaden twórca strony www poświęconej samobójstwom nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Dlatego ustawa wymaga zmiany. Ma w niej być jasno powiedziane, że tego typu portale są formą nakłaniania do samobójstwa i są nielegalne.

Zdaniem brytyjskiej minister sprawiedliwości Marii Eagle, nie będzie to "magiczne rozwiązanie", ale uściślenie prawa pomoże. "Uwspółcześnienie języka ustawy uświadomi ludziom, że internet nie jest terenem bezprawia i że jesteśmy w stanie również w sieci egzekwować przepisy, zwłaszcza w sprawie tak ważnej dla interesu publicznego" - tłumaczy Eagle.

Z badań opublikowanych przez czasopismo British Medical Journal, w internecie częściej pojawiają się strony, których autorzy opowiadają się za samobójstwem, niż te, których autorzy są przeciw odbieraniu sobie życia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574