Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-05 , ebos/kgp
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i mazowieckiej komendy zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się na terenie opuszczonej garbarni w Radomiu. Zatrzymano czterech mężczyzn w trakcie obsługi pracujących tam urządzeń. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy w donicach w różnych fazach wzrostu oraz takie, które przygotowane były już do suszenia. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚ i mazowieckiej komendy przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Radom-Zachód zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Na terenie starej garbarni w Radomiu czterej mężczyźni, mieszkańcy Radomia, w wieku od 30 do 37 lat przy wykorzystaniu agregatów prądotwórczych, lamp cieplnych, wentylatorów i czujników stworzyli w całości zautomatyzowaną hodowlę. Agregat prądotwórczy miał za zadanie produkowanie energii elektrycznej na potrzeby plantacji (ogrzewanie, pompy), zużywającej coraz więcej energii.

Policjanci zabezpieczyli blisko 200 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, ponad 200 uciętych i przygotowanych do suszenia roślin oraz 2 kilogramy gotowego suszu.
Jak ustalili funkcjonariusze, na potrzeby plantacji wykorzystano praktycznie wszystkie pomieszczenia na terenie wynajmowanej posesji. Mężczyźni przygotowywali do zaadaptowania pod następną plantację kolejną halę. Skuteczna akcja policjantów zapobiegła wypuszczeniu na rynek wyprodukowanych na tej nielegalnej plantacji dużych ilości narkotyków.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani na terenie garbarni w trakcie obsługi pracujących tam urządzeń oraz przygotowywania konopi do suszenia.

Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował wobec mężczyzn tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572