Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-14 , ebos.pl/policja.pl
Nie skutkują policyjne apele o ostrożną jazdę i powstrzymanie się od kierowania po alkoholu. Po czterech dniach długiego weekendu policjanci odnotowali 503 wypadki drogowe, w których zginęło 53 osoby, a 648 zostało rannych. Podczas kontroli stanu trzeźwości kierujących policjanci zatrzymali 2101 osób, które wsiadły do auta po alkoholu. Dzisiaj powroty. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę i rozsądek.

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole podczas kończącego się weekendu w całym kraju. Niestety, w tym czasie doszło do wielu tragicznych wypadków drogowych. W nocy ze środy na czwartek w województwie pomorskim rozpędzone bmw uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęli młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat (5 osób). To był najtragiczniejszy wypadek, jeśli chodzi o liczbę ofiar. Ofiarą śmiertelną wypadku drogowego jest również poseł na Sejm RP Marian Goliński.

Na drogach giną motocykliści. W czwartek doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans!

Przed nami niedzielne powroty. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki atmosferyczne, które są zmienne i dostosowanie do nich prędkości.

Już wiadomo, że ten weekend przyniósł nam więcej ofiar zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba wypadków drogowych również będzie większa. Niepokojącym jest fakt, że pomimo sankcji zwiększyła się znacząco liczba osób wsiadających za kółko po alkoholu. W ubiegłym roku przez 5 dni policjanci zatrzymali 2105 nietrzeźwych kierujących. Teraz, po czterech dniach wiemy, że ta liczba będzie przekroczona.

Alkohol oraz nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie. Zanim siądziemy za kierownicą po alkoholu czy też mocniej wciśniemy pedał gazu, zastanówmy się o czym mówią przydrożne krzyże!
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572