Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-13 , ebos/kgp
Wczoraj na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska - Czechy. Sportowe widowisko obejrzało na stadionie prawie 43 tysiące sympatyków piłki nożnej. Śląscy policjanci, wspierani po raz pierwszy przez swoich czeskich kolegów, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców.

Cała operacja została przygotowana według zachodnioeuropejskiego modelu zabezpieczenia. Kilkuset policjantów prewencji i służb kryminalnych wzięło udział w operacji pod kryptonimem "Praga", w działaniach uczestniczyli również czescy i polscy "spotersi" - policyjni wywiadowcy, zajmujący się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego.

Patrole policji kierowane były w rejon stadionu, na osiedla sąsiadujące ze stadionem, parkingi oraz na drogi dojścia do stadionu. W planowanej operacji polskich policjantów wspierało kilkudziesięciu kolegów z Czech. Czescy i polscy policjanci patrolowali wspólnie drogi dojścia i okolice stadionu.

Jednocześnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w dniu meczu uruchomiono infolinię telefoniczną, gdzie było można było uzyskać informacje o ewentualnych utrudnieniach na drogach dojazdowych do stadionu i możliwościach ich ominięcia. Uruchomiony został również tymczasowy czeski punkt konsularny. Funkcjonował w Hotelu "Stadion Śląski" tuż przy obiekcie sportowym.

W czasie meczu nie było potrzeby użycia zwartych sił policyjnych na stadionie. Z kilkoma incydentami, do jakich doszło na stadionie w trakcie meczu, poradziła sobie służba ochrony organizatora. Ochroniarze zatrzymali w sumie 8 osób, w tym 4 Czechów i jednego Polaka do bójki na sektorze. Ponadto zatrzymano jeszcze po jednej osobie w związku z odpaleniem racy w kierunku siedzących na sektorze osób, czynną napaścią na funkcjonariusza ochrony i wejściem na stadion przez płot bez biletu. W żadnym z tych przypadków policjanci nie byli zmuszeni interweniować.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570