Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-12 , ebos/kgp
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w Poznaniu wytwórnie fałszywych dokumentów. Zatrzymany został 27-letni mężczyzna, który w wynajmowanym pomieszczeniu w kamienicy podrabiał między innymi dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, świadectwa maturalne, dyplomy wyższych szkół i inne. Zabezpieczono komputer, drukarki, skanery, folie oraz wykonane fałszywe dokumenty.

W środę wieczorem funkcjonariusze CBŚ i KMP w Poznaniu weszli do pomieszczenia w jednej z poznańskich kamienic, gdzie zatrzymali 27-letniego mężczyznę w trakcie wytwarzania druku prawa jazdy. Na miejscu zabezpieczony został sprzęt komputerowy, drukarki, skanery, różnego typu druki, folie. Marek T. fałszował na nim różnego rodzaju dokumenty na wielką skalę. Między innymi były to dowody rejestracyjne, prawa jazdy, dokumenty legalizujące samochody, świadectwa szkolne, dyplomu szkół wyższych i inne. Próbował również fałszować walutę, która miała być wprowadzona do obiegu na Wyspach Brytyjskich.

Policjanci od dłuższego czasu interesowali się poczynaniami Poznaniaka. Ustalono, że w jego ręce wpadały zamówienia od różnych osób na wytworzenie różnych „lewych” dokumentów. W chwili obecnej śledczy analizują te materiały.

Zabezpieczony sprzęt do produkcji fałszywych papierów został przekazany biegłym informatykom, celem zbadania ilości i rodzajów przygotowanych przez poznańskiego fałszerza dokumentów.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą wytwórni fałszywych dokumentów zapowiadają kolejne zatrzymania. Marek T. jest jednym z pierwszych ogniw łańcuszka tego przestępczego procederu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575