Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-04-02 , ebos/kgp
Podsekretarz stanu mswia Adam Rapacki i komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk spotkali się w siedzibie Interpolu w Lyonie z sekretarzem generalnym Ronaldem K. Noble. Wśród omawianych tematów znalazły się m. in. plany udostępnienia instrumentów policyjnych Interpolu poza Krajowe Biuro Centralne organizacji w Warszawie. Dzięki temu funkcjonariusze policji z tzw. "pierwszej linii" na terenie całego kraju będą mogli korzystać z międzynarodowych baz danych.
Wśród wdrażanych obecnie zadań znajduje się również podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów z krajów członkowskich, co stanowi jedną z podstawowych funkcji Interpolu.

Minister Rapacki przyznał, że bliska współpraca z międzynarodową organizacją policyjną, jaką jest Interpol, znacznie przyczynia się do wzmocnienia bezpieczeństwa obywateli. Na tym polu niezwykle istotne jest wsparcie ze strony Interpolu, o którym zapewnił polską delegację sekretarz Noble.

Ponadto, strony zawarły porozumienie, które daje dostęp organom ścigania w strategicznych miejscach jak np. punkty kontroli granicznej do bazy danych Interpolu zawierającej informacje o utraconych i skradzionych dokumentach podróży.

Polska delegacja otrzymała informacje z zakresu kluczowych obszarów działalności Interpolu, m. in. zwalczania terroryzmu, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego i handlu ludźmi.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574