Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-21 , ebos.pl/policja.pl
Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariuszy z Ostrołęki wsparli kryminalni z mazowieckiej komendy. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałej czwórki zastosowano dozory policyjne i zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy kryminalni razem z policjantami z mazowieckiej komendy, na terenie Ostrołęki zatrzymali kilka osób związanych z biznesem narkotykowym. W ręce funkcjonariuszy wpadło trzech mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej oraz dwóch mieszkańców Ostrołęki.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. W ręce kryminalnych wpadło wtedy trzech młodych mężczyzn w wieku 19-20 lat. Poruszali się volkswagenem golfem. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej. Podczas przeszukania przy jednym z nich znaleziono prawie 4 gramy marihuany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło 3 dni później. W czwartek na ul. Dobrzańskiego został zatrzymany 22-letni mężczyzna. Miał przy sobie ponad 12 gramów marihuany. Kilka godzin później został zatrzymany kolejny mężczyzna, 41-letni mieszkaniec Ostrołęki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 45 gramów marihuany, pistolet gazowy Glock, pistolet straszak Starter, 2 wagi oraz kilkadziesiąt sztuk torebek foliowych. Natomiast w garażu, który wynajmował na terenie Ostrołęki, znaleziono prawie 400 gramów marihuany, która była przygotowana do porcjowania. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W sobotę 41-latek na wniosek ostrołęckiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573