Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-21 , ebos.pl/policja.pl
Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariuszy z Ostrołęki wsparli kryminalni z mazowieckiej komendy. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałej czwórki zastosowano dozory policyjne i zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy kryminalni razem z policjantami z mazowieckiej komendy, na terenie Ostrołęki zatrzymali kilka osób związanych z biznesem narkotykowym. W ręce funkcjonariuszy wpadło trzech mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej oraz dwóch mieszkańców Ostrołęki.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. W ręce kryminalnych wpadło wtedy trzech młodych mężczyzn w wieku 19-20 lat. Poruszali się volkswagenem golfem. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej. Podczas przeszukania przy jednym z nich znaleziono prawie 4 gramy marihuany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło 3 dni później. W czwartek na ul. Dobrzańskiego został zatrzymany 22-letni mężczyzna. Miał przy sobie ponad 12 gramów marihuany. Kilka godzin później został zatrzymany kolejny mężczyzna, 41-letni mieszkaniec Ostrołęki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 45 gramów marihuany, pistolet gazowy Glock, pistolet straszak Starter, 2 wagi oraz kilkadziesiąt sztuk torebek foliowych. Natomiast w garażu, który wynajmował na terenie Ostrołęki, znaleziono prawie 400 gramów marihuany, która była przygotowana do porcjowania. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W sobotę 41-latek na wniosek ostrołęckiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572