Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-26 , ebos.pl / policja.pl
25-letni mężczyzna zawiadomił policjantów z Chełma, że został napadnięty i pobity. Z ranami ciętymi głowy i innymi obrażeniami trafił do szpitala. Niedługo po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brutalnie go pobili. Sprawcy zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 25-letn imieszkaniec Chełma powiadomił dyżurnego policji o tym, że został napadnięty i pobity przez kilku mężczyzn. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. Pobity mężczyzna zapamiętał, że sprawcy poruszali się samochodem m-ki Land Rover.

Policjanci zablokowali osiedlowe ulice i po kilkunastu minutach zatrzymali samochód. Wewnątrz siedziało pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat. Wszyscy byli trzeźwi i twierdzili, że nie brali udziału w pobiciu. Ale policjanci w samochodzie znaleźli tasak, nóż, metalową rurkę oraz kominiarkę. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Chełmscy kryminalni ustalili, że młodzi mężczyźni jeździli samochodem po mieście szukając ofiary. Chcieli dopaść jakiegoś szalikowca. Gdy nie znaleźli nikogo z szalikiem kibica, napadli przypadkowego mężczyznę. Zaczęło się od tego, że 19-letni Michał B. wysiadł z samochodu i bez powodu zaatakował pokrzywdzonego uderzając go metalowym kluczem do kół w głowę. Kiedy mężczyzna się przewrócił napastnik wspólnie z dwoma kolegami 18-letnim Gracjanem J. oraz 18-letnim Sławomirem C. zaczęli go bić i kopać.

Mężczyzna z ranami ciętymi głowy oraz złamanym palcem trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, pozostali dwaj nie brali udziału w pobiciu i po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Sprawcy pobicia zostaną dziś doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572