Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-01 , ebos.pl/policja.pl
Zatrzymanie 4 osób podejrzanych o brutalny napad na obywatelach Ukrainy to efekt współpracy policjantów z Chełma, Płocka oraz z Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Lublinie. Sprawcy napadli na pokrzywdzonych i grożąc im przedmiotem przypominającym broń ukradli pieniądze, telefony komórkowe oraz dokumenty. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 35 tysięcy złotych. Za napad grozi im kara pozbawienia wolności do lat 15.

Informację o napadzie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie otrzymał telefonicznie w piątek przed północą. Z relacji pokrzywdzonego, obywatela Ukrainy wynikało, że kilku sprawców napadło na niego, gdy spał w samochodzie. Dyżurny na miejsce wysłał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch obywateli Ukrainy spało w dostawczym volkswagenie na terenie opuszczonej posesji. Około godziny 22:30 do samochodu podbiegło trzech mężczyzn. Byli zamaskowani. Jeden z nich miał przedmiot przypominający broń palną. Krzycząc i grożąc pokrzywdzonym wybili szybę w samochodzie i siłą wyciągnęli ich na zewnątrz. Następnie skrępowali i przykuli ich do samochodu zakładając na głowy worki. W tym czasie splądrowali kabinę kradnąc pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe oraz papierosy i uciekli. Łączna suma strat to 35 tysięcy złotych. Pokrzywdzonym udało się uwolnić i po około godzinie dotarli do stacji benzynowej skąd powiadomili o zdarzeniu policję.

Do ustalenia i zatrzymania sprawców napadu zaangażowano policjantów z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Lublinie. Policjanci na miejscu zdarzenia pracowali do wczesnych godzin rannych. Zabezpieczali ślady i ustalali świadków zdarzenia.

Na podstawie uzyskanych informacji oraz ich analizy funkcjonariusze ustalili, że sprawcami napadu mogą być mieszkańcy Płocka. Policjanci skontaktowali się z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Płocku i przekazali tę informację. Płoccy policjanci w sobotę w godzinach popołudniowych zapukali do mieszkań wskazanych mężczyzn. Ci byli całkowicie zaskoczeni. Podczas przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze odnaleźli część pieniędzy, papierosy, pistolet typu wiatrówka, telefony komórkowe, paralizator, pałkę teleskopową oraz kastet.

20-letni Michał K., 32-letni Dariusz K., 37-letni Dariusz W. oraz jego rówieśnik Jerzy C. zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj w Chełmie mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dziś czeka ich spotkanie z prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574