Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-05-21 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci z Łodzi i Sieradza rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą rozprowadzającą środki odurzające. Podczas wczorajszej realizacji w ręce stróżów prawa wpadło 16 osób, jedną osobę zatrzymano wcześniej, a kolejna dobrowolnie zgłosiła się do prokuratury. Ustalono, że od 2003 roku wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kg amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Części z nich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Już od jesieni ubiegłego roku do policji zaczęły napływać operacyjne informacje o grupie dilerów narkotyków. Rozpracowaniem tej grupy zajęli się kryminalni z Łodzi i Sieradza. Bardzo szybko ustalono, że w skład narkotykowego gangu wchodzi co najmniej kilkanaście osób, które tworzą swoistą "drabinę" w narkobiznesie. Część z nich posiadała i dostarczała hurtowe ilości narkotyków pomniejszym dilerom, którzy je porcjowali, a następnie „puszczali” do sprzedaży detalicznej w różnego rodzaju lokalach rozrywkowych.

Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony Prokuraturze w Sieradzu, która w styczniu bieżącego roku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokuratorzy i policyjni śledczy ustalili, że działali oni w narkotykowej branży od 2003 roku i do chwili obecnej wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kilogramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych.

20 maja policjanci z Łodzi i Sieradza wspierani przez antyterrorystów przystąpili do zatrzymań dilerów. Z samego rana zapukali do kilkunastu mieszkań na terenie Sieradza i zatrzymali 16 osób w wieku od 20 do 30 lat – 13 mężczyzn i 3 kobiety. Część z zatrzymanych jest znana sieradzkiej policji i w przeszłości była już w konflikcie z prawem. Ponadto jedną osobę zatrzymano wcześniej, a dzisiaj kolejna podejrzewana osoba dobrowolnie zgłosiła się do Prokuratury Okręgowej. Przy zatrzymanych zabezpieczono ponad 50 gramów amfetaminy i 20 gramów marihuany oraz 2 wagi, kilka tysięcy pustych "dilerek", a także maczetę i pistolet hukowy.

14 podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających, a kilku z nich usłyszało także zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeszcze wczoraj zostali oni objęci dozorami policyjnymi – zastosowano także wobec nich poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. 4 zatrzymanych dobrowolnie poddało się karze. Kolejna dwójka podejrzanych – 26 i 27-latek spędziła noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskami o ich tymczasowe aresztowanie.

Mężczyznom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków – czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat. Policja i Prokuratura Okręgowa w Sieradzu traktuje sprawę jako rozwojową.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572