Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-05-21 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci z Łodzi i Sieradza rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą rozprowadzającą środki odurzające. Podczas wczorajszej realizacji w ręce stróżów prawa wpadło 16 osób, jedną osobę zatrzymano wcześniej, a kolejna dobrowolnie zgłosiła się do prokuratury. Ustalono, że od 2003 roku wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kg amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Części z nich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Już od jesieni ubiegłego roku do policji zaczęły napływać operacyjne informacje o grupie dilerów narkotyków. Rozpracowaniem tej grupy zajęli się kryminalni z Łodzi i Sieradza. Bardzo szybko ustalono, że w skład narkotykowego gangu wchodzi co najmniej kilkanaście osób, które tworzą swoistą "drabinę" w narkobiznesie. Część z nich posiadała i dostarczała hurtowe ilości narkotyków pomniejszym dilerom, którzy je porcjowali, a następnie „puszczali” do sprzedaży detalicznej w różnego rodzaju lokalach rozrywkowych.

Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony Prokuraturze w Sieradzu, która w styczniu bieżącego roku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokuratorzy i policyjni śledczy ustalili, że działali oni w narkotykowej branży od 2003 roku i do chwili obecnej wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kilogramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych.

20 maja policjanci z Łodzi i Sieradza wspierani przez antyterrorystów przystąpili do zatrzymań dilerów. Z samego rana zapukali do kilkunastu mieszkań na terenie Sieradza i zatrzymali 16 osób w wieku od 20 do 30 lat – 13 mężczyzn i 3 kobiety. Część z zatrzymanych jest znana sieradzkiej policji i w przeszłości była już w konflikcie z prawem. Ponadto jedną osobę zatrzymano wcześniej, a dzisiaj kolejna podejrzewana osoba dobrowolnie zgłosiła się do Prokuratury Okręgowej. Przy zatrzymanych zabezpieczono ponad 50 gramów amfetaminy i 20 gramów marihuany oraz 2 wagi, kilka tysięcy pustych "dilerek", a także maczetę i pistolet hukowy.

14 podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających, a kilku z nich usłyszało także zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeszcze wczoraj zostali oni objęci dozorami policyjnymi – zastosowano także wobec nich poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. 4 zatrzymanych dobrowolnie poddało się karze. Kolejna dwójka podejrzanych – 26 i 27-latek spędziła noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskami o ich tymczasowe aresztowanie.

Mężczyznom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków – czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat. Policja i Prokuratura Okręgowa w Sieradzu traktuje sprawę jako rozwojową.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574