Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-25 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w ludzi, którzy czerpią spore dochody z prostytucji. Zatrzymali 19 osób, które współpracowały z gangiem zarządzającym agencją towarzyską w Krośnie. Jest to już druga realizacja w tej sprawie, wcześniej policjanci zatrzymali 11 osób.

To była druga realizacja w śledztwie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji. Po raz pierwszy policjanci Centralnego Biura Śledczego uderzyli pod koniec listopada ub. roku. Zatrzymali wówczas 11 osób. Byli wśród nich założyciele i nieformalni szefowie gangu. Wszystkich połączyła Agencja towarzyska z Krosna. Policjanci i współpracujący z nimi funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że ludzie zarządzający agencją, a także jej pracownicy zarabiali na prostytucji. Prowadzący rozpoznanie udowodnili też przypadki werbowania kobiet do pracy, zarówno w Polsce jaki na Ukrainie. Jest to handel ludźmi, przestępstwo zagrożone karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach policjanci CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19 osób także związanych z tą agencją towarzyską. Wszyscy usłyszeli zarzuty sutenerstwa, czyli czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. 16 zatrzymanych to taksówkarze, którzy dowozili klientów do agencji albo kobiety z agencji do klientów. Byli za to wynagradzani. Policja zatrzymała też kobietę i mężczyznę, którzy współpracowali z agencją. Oboje pracowali w krośnieńskich hotelach. Zatrzymano też właściciela budynku, w którym mieściła się agencja.

Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych. Prokurator zażądał od nich poręczeń majątkowych w kwotach od 1 do 4 tysięcy złotych. Policja zabezpieczyła dotąd, na poczet przyszłych kar, mienie podejrzanych warte pół miliona złotych.

Trwa śledztwo w tej sprawie, możliwe są kolejne zatrzymania. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Krośnie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574