Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-07 , ebos.pl/policja.pl
Kilkugodzinne kontrole Policji i Izby Celnej, związane z koncertem muzyki klubowej Global Gathering 2009, zakończone. Zatrzymano 65 osób posiadających narkotyki. Środki odurzające, które próbowano wnieść na muzyczną imprezę, zdeponowano w policyjnych magazynach. Większości zatrzymanych osób grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Podczas jednej z kontroli policjanci zabezpieczyli ponadto prawie 180 tabletek ekstazy.

Mundurowi kontrolowali w kilku rejonach Poznania. Punkty blokadowe utworzono przede wszystkim na drogach dojazdowych do miejsca imprezy. Nadzór policyjny obejmował także całe miasto, gdzie – w uzasadnionych przypadkach – policjanci przeprowadzali kolejne kontrole.

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali łącznie 65 osób posiadających narkotyki. Najczęściej była to marihuana i amfetamina. Podczas jednej z kontroli, w centrum miasta, policjanci zabezpieczyli prawie 180 tabletek ekstazy. W tym przypadku narkotyki znaleziono w bieliźnie jednego z mężczyzn i za tylnym siedzeniem pojazdu, którym jechał ze swoimi znajomymi.

Pozostałe zatrzymane osoby miały pojedyncze porcje środków odurzających. Większość z nich zatrzymano w pobliżu miejsca, gdzie odbywała się impreza. Funkcjonariusze, zatrzymując zarówno samochody osobowe, jak i autobusy dowożące uczestników na koncert, dokładnie sprawdzali każdy zakamarek pojazdu, co pozwoliło znaleźć kolejne „działki” narkotyków.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Nadal trwają ustalenia w sprawie odnalezionych prawie 180 tabletek ekstazy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570