Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-07 , ebos/kgp
Nieruchomość wycenił na około 1,6 mln złotych. Rzeczywista wartość wycenianej posesji szacowana była na około 5,9 mln złotych. 67-letniemu rzeczoznawcy majątkowemu przedstawiono zarzut poświadczenia nieprawdy przy wycenie nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa. Przeciwko Stefanowi K. skierowany został właśnie akt oskarżenia do sądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji zakończyli prowadzone pod nadzorem warszawskiej prokuratury śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy przez rzeczoznawcę majątkowego. 67-letniemu Stefanowi K. zarzuca się, że poświadczył nieprawdę przy wycenie nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa. Przeciwko mężczyźnie skierowany został akt oskarżenia do sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne w trakcie badania przez funkcjonariuszy wydziału nieprawidłowości przy przekazywaniu gruntu na terenie Warszawy w użytkowanie wieczyste jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Policjanci ustalili, że rzeczoznawca w 2002 r. wycenił wartość nieruchomości na kwotę około 1,6 mln złotych. Cena ta wzbudziła podejrzenia śledczych, bo odbiegała drastycznie od średnich cen rynkowych gruntu w Warszawie w tym okresie.

W toku postępowania zweryfikowano wycenę nieruchomości. Okazało się, że rzeczywista wartość wycenianej nieruchomości powinna oscylować w okolicach 5,9 mln. Potwierdziły to opinie biegłych powołanych w toku postępowania oraz opinie Komisji Arbitrażowej przy Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Przeprowadzone czynności procesowe wykazały, że trzykrotne zaniżenie wartości nieruchomości nie mogło być przypadkiem. Prokuratura przedstawiła więc Stefanowi K. zarzut umyślnego poświadczenia nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne w sporządzanym przez siebie operacie szacunkowym.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574