Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-03 , ebos.pl/policja.pl
Policjanci CBŚ zatrzymali 29-letniego Roberta Ś. W plecaku miał około kilograma narkotyków. Gdy funkcjonariusze zajechali mu drogę, ten próbował uciec. Jednak nie za daleko. Po chwili był już w rękach policjantów. Jeżeli mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, to może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj około godziny 14:00. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali Roberta Ś. Mężczyzna zdając sobie sprawę z tego co ma w plecaku, za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania. Rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze podjęli pościg za mężczyzną. Robert Ś. uciekając porzucił plecak z narkotykami. Jednak nie wymknął się funkcjonariuszom, po chwili był w ich rękach. Policjanci zabezpieczyli plecak oraz 2 telefony komórkowe.

Okazało się, że Robert Ś. przewoził w plecaku 2 opakowane w folię pakunki. Pierwszy z nich zawierał pół kilograma amfetaminy, w drugim, natomiast znajdował się susz roślinny, który po sprawdzeniu testerem okazał się marihuaną. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego „towaru” może przekraczać nawet 30 tys. złotych.

29-latek był wcześniej notowany za przestępstwa związane z posiadaniem narkotyków. Funkcjonariusze wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. Jeżeli mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, to może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574