Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-06 , ebos/kgp
Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które mają na koncie przynajmniej kilkanaście oszustw i kradzieży mieszkaniowych metodą "na hydraulika". Pod pretekstem awarii wodociągowej mężczyźni wchodzili do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników okradali ich.

Ich ofiarami były najczęściej osoby w podeszłym wieku. Sprawcy pod pretekstem awarii wodociągowej wchodzili do mieszkania i wykorzystując nieuwagę domowników plądrowali szafki. Kradli pieniądze i znalezione kosztowności. Działali na terenie całej Polski.

29- letniemu mieszkańcowi Krakowa śledczy udowodnili już dokonanie dwóch tego rodzaju przestępstw. Adam R. podając się za "hydraulika" z administracji osiedla okradł dwie starsze kobiety. W jednym mieszkaniu ukradł złote pióra warte 1000 zł i biżuterię. Natomiast druga kobieta, mieszkanka tej samej gdyńskiej dzielnicy wyceniła swoje straty na przeszło 4 tys. zł. Decyzją Sądu Rejonowego w Gdyni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Drugi z zatrzymanych, 37- letni mieszkaniec Gdańska, został przewieziony do prokuratury w Łodzi. Mężczyzna ten został rozpoznany przez pokrzywdzoną łodziankę również jako sprawca kradzieży pieniędzy i biżuterii.

Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574