Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-06 , ebos/kgp
Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które mają na koncie przynajmniej kilkanaście oszustw i kradzieży mieszkaniowych metodą "na hydraulika". Pod pretekstem awarii wodociągowej mężczyźni wchodzili do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników okradali ich.

Ich ofiarami były najczęściej osoby w podeszłym wieku. Sprawcy pod pretekstem awarii wodociągowej wchodzili do mieszkania i wykorzystując nieuwagę domowników plądrowali szafki. Kradli pieniądze i znalezione kosztowności. Działali na terenie całej Polski.

29- letniemu mieszkańcowi Krakowa śledczy udowodnili już dokonanie dwóch tego rodzaju przestępstw. Adam R. podając się za "hydraulika" z administracji osiedla okradł dwie starsze kobiety. W jednym mieszkaniu ukradł złote pióra warte 1000 zł i biżuterię. Natomiast druga kobieta, mieszkanka tej samej gdyńskiej dzielnicy wyceniła swoje straty na przeszło 4 tys. zł. Decyzją Sądu Rejonowego w Gdyni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Drugi z zatrzymanych, 37- letni mieszkaniec Gdańska, został przewieziony do prokuratury w Łodzi. Mężczyzna ten został rozpoznany przez pokrzywdzoną łodziankę również jako sprawca kradzieży pieniędzy i biżuterii.

Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570