Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-04 , ebos/kgp
Oficer łącznikowy białoruskiej milicji płk Anatolij Z. Szuliński zakończył swoją służbę w Polsce. W uroczystości uczestniczył komendant główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk wraz z dyrektorami biur KGP. Była to jednocześnie okazja do powitania nowego oficera łącznikowego gen. mjr Wiktora W. Żyburtowicza.

Płk Anatolij Z. Szuliński służbę oficera łącznikowego rozpoczął w październiku 2006 roku. W tym czasie aktywnie uczestniczył w procesie wymiany informacji między jednostkami służb porządku publicznego Polski i Białorusi. Reprezentował białoruską milicję na wielu oficjalnych uroczystościach w Polsce, w tym także o charakterze państwowym. Przyczynił się do intensyfikacji współpracy bilateralnej jednostek organizacyjnych polskiej Policji i białoruskiej milicji na różnych poziomach struktur organizacyjnych.

Płk Anatolij Z. Szuliński był jednymz inicjatorów procesu wzajemnej wymiany wizowej dla funkcjonariuszy polskich i białoruskich, biorących bezpośredni udział w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i pospolitej po obu stronach granicy.

W uznaniu zasług płk Anatolia Z. Szulińskiego komendant główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk uhonorował płk. Anatolia Szulińskiego Srebrną Odznaką Za Zasługi dla Policji.

Uroczystość w komendzie głównej Policji stanowiła także okazję do wprowadzenia na stanowisko oficera łącznikowego białoruskiej milicji w Polsce gen. mjr Wiktora W. Żyburtowicza – byłego wiceministra spraw wewnętrznych Republiki Białoruś, który służbę w naszym kraju rozpoczął 1 listopada br.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574