Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:
Orzeczenia Sądów Powszechnych Rzeczypospolitej Polskiej
1 2 3 4 5
Zdaniem Sędziego – dyskusje Sędziów RP - forum Sędziów RP
Forum wymiany poglądów w sprawach zawodowych i nurtujących środowisko sędziowskie, porady, opinie, uzasadnienia, wymiana poglądów, doświadczeń, informacji.

Aby zobaczyć wszystkie kategorie dyskusji, kliknij tutaj: KATEGORIE.

Aby stać się aktywnym użytkownikiem Forum Sędziów RP, zarejestruj się tutaj: REJESTRACJA.
W mojej skromnej ocenie TK nie przyznał, że zróżnicowanie wysokości wynagrodzeń sędziego i asesora jest uzasadnione. Kwestia wynagrodzenia była podnoszona przy ocenie niezawisłości asesora, którą m.in. wynagrodzenie ma gwarantować. Podzielam pogląd, (...)
/www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2163.221.0.39.20.2.0.1.htm
Będzie zmiana, bo nie ma chętnych lekarzy... (...)
Miałem taką sytuację i zasądziłem pełne koszty na "nowego" obrońcę, co uczyniłem po analizie przepisów ustawy o adwokaturze oraz kodeksu cywilnego (umowa zlecenia). Spadkobiercy zmarłego obrońcy w mojej ocenie będą od (...)
- "Hakoss"
Oczywiście jeżeli loklae zostały juz wyodrębnione - posiadają zaświadczenie- to powołanie biegłego jest bezprzedmiotowe. (...)
Zgadzam się, że konieczność sporządzania takich sprawozdań może być odbierana jako presja na odraczanie kar, natomiast czy z taka intencją je wprowadzono - nie wiem, myślę, że raczej nie
faktem jest, (...)
Co do y umorzyć postępowanie. (...)
W pełni rozumiem postępowania Joasi i w tym kierunku mnie skręcało..., ale też jednak trzymam się wtedy myśli, że jednak ta strona mam możność wniesienia zażalenia na klauzulę i dlaczego tego (...)
Zebranie Delegatów podjęło uchwałę, w której wyznaczyło m.in. terminy kolejnych dni bez wokandy, w tym w okresie od 26 – 28 listopada 2008r. Rzeczywiście w samej treści uchwały znalazł się również (...)
- "bogumil"
dokładnie tak samo uważam, żadne uchwały, petycje, wnioski itp. NIC nie pomogą, rząd i urzędnicy z MS (w tym m.in. s. delegowani) ma środowisko w... i nie ma zamiaru (...)
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572