Piątek, 26 kwietnia 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5905
Piątek, 26 kwietnia 2024
Sygnatura akt: VK 814/14

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi
V Wydział Karny
al. Kościuszki 107/109
90-928 Łódź

Ogłoszenie sądowe

z dnia 08.07.2015,
w sprawie: inne
Dotyczy: oskarżonej Melanii Masiul oskarżonej o czyn z art. 278 §1 k.k. w zw. z art. 64 §1 k.k. w zw. z art. 65 §1 k.k. w sprawie z oskarżenia Prokuratury Rejonowej Łódź - Bałuty w Łodzi

O TREŚCI

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia V Wydział Karny zawiadamia pokrzywdzonych o terminie rozprawy, która odbędzie się w dniu 28 lipca 2015 r. o godz. 11:00 w sali 226 w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi przy al. Kościuszki 107/109 w sprawie Melanii Masiul oskarżonej o czyn z art. 278 § 1 kk w związku z art. 64 § 1 kk w związku z art. 65 § 1 kk.
Obecność nieobowiązkowa.
Jednocześnie poucza się pokrzywdoznych:
POUCZENIE
1. Jeżeli pokrzywdzonym / pokrzywdzoną jest osoba nieporadna, w szczególności ze względu na wiek lub stan zdrowia, jego / jej prawa może wykonywać osoba, pod której pieczą pokrzywdzony / pokrzywdzona pozostaje (art. 51 § 3 k.p.k. w zw. z art. 25 § 3 k.p.w.).
2. Za pokrzywdzonego, który nie jest osobą fizyczną, czynności procesowych dokonuje organ uprawniony do działania w jego imieniu (art. 51 § 1 k.p.k. w zw. z art. 25 § 3 k.p.w.).
3. Jeżeli pokrzywdzonym / pokrzywdzoną jest małoletni / małoletnia albo ubezwłasnowolniony / ubezwłasnowolniona całkowicie lub częściowo, prawa jego / jej wykonuje przedstawiciel ustawowy albo osoba, pod której stałą pieczą pokrzywdzony / pokrzywdzona pozostaje (art. 51 § 2 k.p.k. w zw. z art. 25 § 3 k.p.w.).
4. Pokrzywdzony / pokrzywdzona może korzystać z pomocy jednego pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być adwokat, radca prawny, a w wypadku, gdy pokrzywdzonym jest instytucja państwowa, samorządowa lub społeczna, także pracownik tej instytucji lub jej organu nadrzędnego (art. 30 § 1 k.p.w.).
5. Niestawiennictwo prawidłowo powiadomionego pokrzywdzonego / powiadomionej pokrzywdzonej na rozprawę lub posiedzenie nie tamuje toku sprawy (art. 29 § 1 k.p.w.).*
6. Usprawiedliwienie niestawiennictwa z powodu choroby wymaga przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego niemożność stawienia się na wezwanie, wystawionego przez lekarza sądowego (art. 117 § 2a k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w.). Informacje o miejscach, dniach i godzinach przyjęć lekarzy sądowych, wraz z ich imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu, wywiesza się na tablicach w siedzibach sądów, prokuratur, komend i komisariatów Policji, innych organów uprawnionych do prowadzenia dochodzeń, okręgowej rady adwokackiej i rady okręgowej izby radców prawnych, położonych w obszarze właściwości danego sądu okręgowego, a także w miejscach wykonywania zawodu lekarza przez lekarzy sądowych [art. 8 ust. 1 w zw. z art. 7 ust. 3 ustawy o lekarzu sądowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 123, poz. 849, z późn. zm.)].
7. Pokrzywdzony / pokrzywdzona może działać jako strona w charakterze oskarżyciela posiłkowego obok oskarżyciela publicznego lub zamiast niego. Pokrzywdzony / pokrzywdzona, aby działać w charakterze oskarżyciela posiłkowego winien / winna, w terminie 7 dni od zawiadomienia go / jej o przesłaniu wniosku o ukaranie do sądu, oświadczyć, że będzie występował / występowała w tym charakterze obok oskarżyciela publicznego. Po upływie tego terminu uprawnienie pokrzywdzonego / pokrzywdzonej wygasa. Jeżeli pokrzywdzony / pokrzywdzona samodzielnie wniósł / wniosła wniosek o ukaranie będzie występował / występowała w charakterze oskarżyciela posiłkowego zamiast oskarżyciela publicznego, chyba że oskarżyciel publiczny wniesie w sprawie o ten sam czyn tej samej osoby wniosek o ukaranie, wówczas złożony przez pokrzywdzonego / pokrzywdzoną wniosek o ukaranie traktuje się jako oświadczenie o działaniu w charakterze oskarżyciela posiłkowego obok oskarżyciela publicznego (art. 25 § 4, 26 § 3 i 27 § 3 i 4 k.p.w.).

Miejscowość: Łódź
Województwo: łódzkie
Treść ogłoszenia ważna do: 25.07.2015