Środa 30 listopada 2022 Wydanie nr 5392

WESPRZYJ DZIAŁANIA WYDAWCY DZIENNIKA EBOS.PL

Wspieraj nas

Dziennik EBOS.PL wydawany jest przez Fundację ProPublika, działającą przede wszystkim na polu szerzenia świadomości prawnej w tym edukacji prawnej i obywatelskiej, a także budowy dobrego wizerunku i autorytetu polskiego sądownictwa. Działania Fundacji finansowane są z części należności za publikację ogłoszeń sądowych, a także z pozyskiwanych grantów oraz darowizn.

Przekaż darowiznę naszej Fundacji i pomóż nam realizować tak bardzo potrzebne dziś inicjatywy na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży oraz przybliżania społeczeństwu problematyki Wymiaru Sprawiedliwości.

Jak nas wesprzeć?

Dokonaj jednorazowej wpłaty

Przekaż nam darowiznę przelewem tradycyjnym w banku.

Zdefiniuj zlecenie stałe

Ustal w swoim banku stałe zlecenie na comiesięczną dotację na cele statutowe Fundacji.

Dane do przelewu:
Fundacja ProPublika
konto: 79 1750 0012 0000 0000 3796 5936
tytuł: darowizna na cele statutowe

Ulgi podatkowe od darowizny

Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu.

Osoby fizyczne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 26 ust. 1 pkt. 9 ppkt. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 6 % dochodu.

Osoby prawne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 10 % dochodu.

Potwierdzenie przelewu należy przechowywać 5 lat od dokonania darowizny.

W razie pytań prosimy o kontakt:
fundacja{małpa}propublika.pl
tel. 71 707 32 72

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.