Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-04-01 , ebos/kgp
Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Szczecinie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który na aukcji internetowej chciał sprzedać średniowieczny miecz. Piotr P. nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie eksponatu. Średniowieczny miecz prawdopodobnie pochodzi z Europy Środkowej. Teraz trafi do badań. Jeśli okaże się, że pochodzi on z nielegalnych wykopalisk lub został skradziony, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

O tym, że miecz został wystawiony na aukcji internetowej policjanci ze Szczecina dowiedzieli się od funkcjonariuszy z KGP zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu. Po sprawdzeniu okazało się, że anons pochodzi ze Szczecina. Sprawę przejęli kryminalni z tutejszej komendy. Szybko namierzyli internautę i zaaranżowali spotkanie. Mężczyzna zjawił się w umówionym miejscu. W przyniesionej ze sobą torbie miał miecz. 34-letni Piotr P. nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Został zatrzymany.

Ze wstępnych ocen archeologów wynika, że jest to oryginał. Najprawdopodobniej pochodzi z Europy Środkowej z okresu X-XII w. Dzisiaj przekazany zostanie ekspertom. Dzięki dokładnym badaniom będzie można potwierdzić autentyczność przedmiotu i jego pochodzenie. Od wyników badań zależeć będą zarzuty, jakie usłyszy Piotr P. Za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574