Wtorek 16 sierpnia 2022 Wydanie nr 5286

Prawo rodzinne

urlopowanie za granicę

Mikasaty napisał w dniu 20.06.2008 o godzinie 12:09:54 :

witam! mam rodzinę zaprzyjaźnioną z nieletnią, która mieszka w Niemczech. nieletnia przebywa w MOW-ie. rodzina ta chce wystąpić z wnioskiem o rodzinę zastępczą, ale na razie w tej sprawie jest cisza. są to jedyni ludzie, którzy się nieletnią interesują. do tej pory nie mieli zgody na urlopowanie, mimo, że starali się kilkakrotnie. czy ktoś już kiedyś urlopował za granicę? ??:

monikissima napisał w dniu 20.06.2008 o godzinie 16:23:58 :

Moja koleżanka ma takie urlopowanie w toku. Na pewnio chce to zrobić szybko, żeby wyjazd był możliwy, ale na pewno nie zarządzeniem "wyrażam zgodę", jak to się robi czasami, w niektórych sądach. Teraz należy do tego podchodzić jeszcze ostrożniej, po samobójstwie jakiegoś małoletniego za granicą w czasie takiego urlopu. Wydaje mi się że musisz trochę sprawdzić tę rodzinę, uzyskać informacje o wyjeździe, opinię placówki na temat rodziny, małoletniej, czy mieli już kontakty i jak przebiegały oraz na temat tego wyjazdu. Jeżeli uzyskasz wystarczające informacje, to możesz wydać orzeczenie. Koleżanka robi to w Nsm na rozprawie, wyznaczonej "na telefon".

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.