Poniedziałek, 24 czerwca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5964
Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Forum sędziów

www.dzieckoswiadek.pl

Olga K.
16.08.2007 11:58:16

www.dzieckoswiadek.pl


W tym tygodniu ruszyła nowa wersja strony internetowej www.dzieckoswiadek.pl, przygotowana przez Fundację Dzieci Niczyje. Wychodząc naprzeciw potrzebom profesjonalistów, którzy spotykają się w pracy zawodowej z dziećmi uczestniczącymi w procedurach karnych, a także rodziców/opiekunów i samych małych świadków, poszerzyliśmy dotychczasowy zakres informacji na stronie. Na www.dzieckoswiadek.pl znalazły się aktualności polskie i zagraniczne, dotyczące praw pokrzywdzonych i świadków, z także informacje o konferencjach i szkoleniach z tego zakresu. Na bieżąco aktualizujemy także bazę przyjaznych pokojów przesłuchań na terenie całego kraju. Strona zawiera informacje o powstającym właśnie Klubie Biegłego. Nowością są trzy działy tematyczne, w których zamieszczamy aktualne porady dotyczące udziału małych świadków w postępowaniu karnym. Są to: „Gdy Twoje dziecko jest świadkiem”- z informacjami dla rodziców, „Gdy jesteś dzieckiem-świadkiem” - przeznaczony dla samych uczestników postępowania i „Gdy prowadzisz przesłuchanie” – poradnik dla profesjonalistów. Uruchomiliśmy także forum internetowe, aby umożliwić wymianę wiedzy i doświadczeń oraz rozwianie ewentualnych wątpliwości, dotyczących udziału dzieci w postępowaniu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na www.dzieckoswiadek.pl !

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.