Środa 22 stycznia 2020 Wydanie nr 4349

Dyskusja nad protestem sędziów

ANKIETA !!!!!!!!!!!

Dreed napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 18:24:07 :

Działając w trosce o uzyskanie należnej pozycji ustrojowej sądownictwa powszechnego w funkcjonującej obecnie strukturze władz Państwa Polskiego, zagwarantowanej w Konstytucji RP, wobec permanentnego lekceważenia postulatów i opinii środowiska sędziowskiego przez władzę ustawodawczą i wykonawczą, dotyczących zapewnienia tak instytucjonalnych, jak i materialnych gwarancji niezawisłości sędziowskiej oraz wobec stwierdzenia braku jakiejkolwiek woli politycznej przyjęcia konkretnych rozwiązań legislacyjnych dostosowujących pozycję, warunki pracy oraz wynagrodzenia sędziów do wzorców konstytucyjnych oraz standardów międzynarodowych, mając na względzie ostatnie informacje, że w przyszłym roku, pomimo uznania przez Komisję Sejmową, że nasze wynagrodzenia nie odpowiadają normom konstytucyjnym, nie znajdą się pieniądze na istotne dla nas podwyżki, ogłaszamy niniejszym głosowanie nad formami protestu, które nasi przedstawiciele zaproponują w formie projektu uchwały na Zjeździe Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” w październiku.

Liczymy na masowy udział w głosowaniu, gdyż jego wynik będzie istotnym argumentem za podjęciem akcji w zaproponowanych formach.


Każdą z zaproponowanych form protestu, w przypadku akceptacji należy odhaczyć.
W przypadku popierania wszystkich form protestu jednocześnie, odhaczyć należy wszystkie pozycje.
Wybierając opcję pod pewnymi warunkami proszę napisać oprócz wyboru odpowiedź jakie warunki !!!

Łukasz napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 18:27:49 :

Szefie, jak mogę wybrać więcej niż trzy odpowiedzi skoro jest tylko trzy

Dreed napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 18:30:39 :

Taki błąd systemu Przypomnę, że w wypadku odpowidzi nr 3 nalezy podac czego oczekujecie !!!!!!!!!!

suzana22 napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 18:46:16 :

"Dreed" napisał:

Taki błąd systemu Przypomnę, że w wypadku odpowidzi nr 3 nalezy podac czego oczekujecie !!!!!!!!!!


Szefie wysłałam ankietę odhaczając trzy odpowiedzi, ale jak mam podać ten mój warunek (jeden jedyny)?

Podam więc go publicznie:
pod warunkiem, że każda forma naszego protestu będzie ściśle uzgadniana i koordynowana z Iustitią (no chyba że w niej jakimś cudem dojdzie do głosu opcja epigonów MTR - wtedy nie oglądając się na Iustitię).

Dreed napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 18:46:36 :

Na prośbę doadałem czwartą odpowiedź !!!!!! W tym wypadku proszę nie zaznaczać innych opcji !!!!!! Admin sprawdzi.........

arczi napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 20:40:36 :

proszę o zachęcanie wszystkich znajomych sędziów do wzięcia udziału w ankiecie!!

arczi napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 20:41:43 :

liczymy na masowość!!!

rbk napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 21:04:34 :

Z rozpędu zaznaczyłem czwartą odpowiedź myśląc, ze dotyczy złożenia zawiadomienia, które opracowuję.

AQUA napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 21:20:00 :

"rbk" napisał:

Z rozpędu zaznaczyłem czwartą odpowiedź myśląc, ze dotyczy złożenia zawiadomienia, które opracowuję.


Nie przejmuj się, tylko pisz ten projekt zawiadomienia
Już dawno taki projekt powinniśmy mieć.

bladyswit napisał w dniu 31.07.2008 o godzinie 21:26:50 :

"duralex" napisał:

warunki....no....żeby godnie było

odhaczyłem wszystkie trzy odpowiedzi, mam zaufanie do organizatorów i wiem, że nie będzie to palenie opon itp, więc raczej w ciemno powiem, że wezmę udział w każdej formie akcji protestacyjnej


No co Ty, dura. A Szef ostatnio na promocji takie ładne opony zakupił ....

Mira napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:17:34 :

Podobna ankiete zaproponowała IS w czerwcu. Było tam o tym czy sedziowie przyłącza sie do protestu czy tez nie . Nie bylo co proawda nic o formach protestu a chodziło chyba bardziej o wybadanie nastrojów.
Nie znam niestety ostatecznych wynikow tej ankiety ale należy przypuszczać, ze pewnie prawie wszyscy byli za. Tylko co z tego ja sie pytam? wynikiem tego sa dwa dni bez wokandy. to moim zdaniem niewiele.
Bez sensu chyba ta ankieta jest bo i tak nie zbadamy nastrojów środowiska przy takiej ilosci osób bioracych aktywnie udział w zyciu forum.

Mira napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:31:42 :

wynika to moim zdaniem z małego przełozenia głosowania na konkretne akcje. Innymi slowy po co głosować jak i tak kazdy wie czy weźmie udzial w akcji czy nie . Z jednej strony nie wydaje mi sie taka postawa słuszna, bo ja mówiła an, klikniecie to niewiele. z drugiej strony rozumiem lekcewazące podejscie do ankiety, ktora oprócz informacji dostarczonej organizatorom , nic nie daje w aspekcie protestu.

@Anpod
Zazdroszczę ci tej sukienki

Dreed napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:41:16 :

Determinacja sędziów, myślę, że powolutku dochodzi do kulminacji.. Pozostałe władze, chyba przyzwyczaiły się, że jesteśmy tylko zwykłymi, podległymi i stającymi na baczność urzędnikami.. NIESTETY PUDŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy sędziami Rzeczypospolitej Polskiej. Nie pozwolimy na dalsze deprecjonowanie tego zawodu....

Mira napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:44:09 :

Zgoda Dreed.
tylko po co ankieta. Nie dziala budująco małe uczestnictwo w ankiecie. Działania i ich masowość to lepsze kokainki do dalszej walki o nalezny status.

Dreed napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:48:45 :

Ankieta ma jeden cel.... Zbadanie, czy nasze środowisko dojrzało już do protestu na wzór Słowenii, czyli bezterminowego odstąpienia od orzekania....
Jeżeli w naszym kraju Konstytucja RP jest kolejnym papieremj do podtarcia.. to naszym obowiązkiem jest wskazanie, że ten kraj chyli się do upadku i nawet robienie fotki jak Pawlak dla brata w usa....NIE POMOŻE.

Mira napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 00:53:47 :

nie zbadasz ankietą na forum nastrojów i stopnia "dojrzalości środowiska" do tak radykalnej akcji (nawet nie ma tam pytania o bezterminowe odstapienie od orzekania). To wymaga wczesniejszej pracy w dotarciu z taka informacją do tych, których na forum nie ma. jednak wiekszość zarejestrowanych jest z ciekawosci i nie ma co oczekiwać szerszej aktywności na forum. A słaba frekwencja ankiety moze zadziałać frustrująco.

Jac napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 07:52:11 :

Zaznaczyłem pierwsze trzy odpowiedzi. Ten warunek przy trzeciej odpowiedzi jest taki, że nie będę brał udziału w akcjach, które w mojej ocenie nie licują z godnością sędziego. Np. nie będę siedział z misiem na sali, czy wychodził z togą przed sąd.

AQUA napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 08:01:36 :

Ja też z misiem nie chcę siedzieć ani wychodzić z togą przed sąd.

Nie pojadę też na palenie opon.

Pozdr.

arczi napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 08:07:30 :

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Wami.
Jak już wspomniałem, celem ankiety, jest zbadanie nastrojów środowiska i akcetowalnych przez nie form protestu. Te formy zostaną zaproponowane na Zjeździe Iustitii w październiku. Wynik głosowania będzie miał istotne znaczenie dla naszej argumentacji.
Nie zapominajmy, że jeszcze niedawno trudno było wymyślić mogącą przynieśc masowy udział sedziów formę akcji. Dlatego kroczące dni bez wokandy przegłosowane w Kiekrzu były przełomem, chociaż pewnie niektórzy uważają inaczej. Ale przypominam, jeszcze nigdy w historii takiej akcji nie było!!, a do akcji dnia bez wokandy przystąpiła naprawdę spora grupa sędziów!!
Oczywiście na Zjeździe będą ścierały się różne stanowiska. Stąd oprócz ankiety apel sedziów o masowe przystępowanie do Iustitii, by podobne nastroje były wyrażane na Zjeździe Delegatów Iustitii. By przegłosować te formy protestu. Dotychczas niestety było inaczej, gdyż do Iustitii należeli w znacznej części sedziowie starsi, którzy przyzwyczaili się juz do poziomu naszych wynagrodzeń.
Podobnie jak Dreed apeluję, glosujcie!! To ma sens. Zobaczycie sami. Wyniki ankiety pozwola także na szybką pubkikację wynikaów ankiety w mediach tak, by rządzący nawet nie próbowali odstąpienia od podwyżek styczniowych, by nie uznali, że my nic nie jesteśmy w stanie zrobić.
Pokażmy, że jesteśmy solidarni, że stać nas na skutecze domaganie się należnych nam praw. Że jesteśmy sędziami RP świadomi swej pozycji ustrojowej, a nie urzędnikami, którzy wezmą każdy ochłap ze stołu rządzących!!.

pio napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 08:46:31 :

Zgadzam się z tobą Arczi w całości. Niestety nie jestem w stanie pokonać wewnętrznego oporu i nie wstąpię do IS. Wezmę jednak udział w każdej akcji protestacyjnej, niezależnie od tego kto będzie ją organizował. Równocześnie jednak uważam, że jedyna formą protestu, którą są w stanie zauważyć nasi rządzący, jest bezterminowe odstąpienie od orzekania. Uważam także, że przeforsowanie tej formy protestu jest w zasięgu możliwości poszczególnych zgromadzeń SO. Dlatego postuluje do każdego z przedstawicieli SR oraz SSO – czas pójść krok dalej. Uchwały zgromadzeń SO nic nie dały, w związku z tym zróbmy coś więcej – odstąpmy od orzekania!

Z moją praca bardziej niż tani kredyt, zwiąże mnie dobre wynagrodzenie - Panie wice!!!

chomik napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 09:22:56 :

Przeczytałem, kilka razy zestaw zaproponowanych pytań do ankiety. Jeżeli chciałbym opisać pierwsze moje wrażenie o intencjach ich autora to jest to "chciałabym lecz boje się". Przy założeniu masowego poparcia i wypełnienia pierwszego z punktów ankiety, śmiem twierdzić, iż efekt naszego protestowania będzie żaden. Bo jeżeli chcemy coś ugrać na 2009 r. to intensywność i zakres protestowania należało by dostosować do prac nad budżetem. A co oznacza tydzień bez wokandy w każdy miesiąc począwszczy od listopada? jeżeli tym chcemy wstrząsnąć rządzącymi do wątpię. Przypomnę tylko propozycję ankiety i formy protestu, która padła wcześniej:

"Czy jesteś za podjęciem akcji "30 dni bez Sądów" w okresie od 16 października 2008 r. do 14 listopada 2008 r.

Odpowiedzi:
tak
Tak, ale pod pewnymi warunkami
Nie

To było by w nowym wątku pt. " Protest - 30 dni bez Sądów" poprzedzone tekstem, np.
Ze wzglądu na ignorowanie przez Rząd RP postulatów środowiska sędziowskiego dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości, w tym i dotyczących uregulowania statusu sędziego, który odpowiadał by zasadom Demokratycznego Państwa Prawa oraz w celu zwrócenia uwagi społecznej na ten problem powstała inicjatywa podjęcia akcji np. o nazwie „30 dni bez Sądów" w okresie od 16 października 2008 r. do 14 listopada 2008 r. Akcja ta polegała by na powstrzymaniu się sędziów od wyznaczenia w tym okresie rozpraw i posiedzeń jawnych. Sędziowie pracowali by jedynie na posiedzeniach niejawnych i wydawali by zarządzenia. Wyznaczone przez Stowarzyszenie SSP Iustitia dni bez wokandy 24 i 25 września 2008 r. mają być potraktowane jako ostrzeżenie dla rządzących przed zaostrzeniem protestu. Powyższa ankieta pozwoli na uzyskanie orientacji co do poparcia sędziów dla tej akcji i podjęcia dalszych czynności organizacyjnych. Dwie odpowiedzi (tak, nie) nie budzą wątpliwości, natomiast głosujący warunkujący swój udział w akcji dodatkowymi okolicznościami mogą zamieszczać w wątku opis swoich wątpliwości".

Ale oczywiście życie jest sztuką poszukiwania kompromisów. Dla mnie może być tydzień bez wokandy, ale beż żadnej wokandy. Nawet takiej w sprawach pilnych.

Beleg napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 09:26:08 :

"Dreed" napisał:

Ankieta ma jeden cel.... Zbadanie, czy nasze środowisko dojrzało już do protestu na wzór Słowenii, czyli bezterminowego odstąpienia od orzekania....
Jeżeli w naszym kraju Konstytucja RP jest kolejnym papieremj do podtarcia.. to naszym obowiązkiem jest wskazanie, że ten kraj chyli się do upadku i nawet robienie fotki jak Pawlak dla brata w usa....NIE POMOŻE.Zgoda, ale zauważ, że w Polsce jest kilka tysięcy sędziów, a w Słoweni kilkaset.

RogerMortimer napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 11:09:30 :

jak dotąd nasze działania nie robią na nich większego wrażenia. niedługo będzie zapaść wymiaru sprawiedliwości- w naszym sądzie już to się zaczyna. wtedy jednak będzie już trochę za późno.

Darkside napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 11:33:49 :

"RogerMortimer" napisał:

jak dotąd nasze działania nie robią na nich większego wrażenia. niedługo będzie zapaść wymiaru sprawiedliwości- w naszym sądzie już to się zaczyna. wtedy jednak będzie już trochę za późno.


Ale to zrobi na nich wrażenie - niestety.

Tylko radykalne sytuacje i równie radykalne działania w tym kraju robią wrażenie na kimkolwiek.

Sebol napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 13:01:11 :

Jestem za... Zmieniłłbym natomiast tydzień na MIESIĄC !!!! Wystarczy jeden i zaległości w całej Polsce tak wzrosną, że dopiero to spowoduje zamęt i szum medialny.

rjaw napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 13:16:36 :

Wiem, że wytaczane już były powództwa o wynagrodzenia oparte na różnych podstawach.
A może ktoś spróbował by rozważyć taką:
Nasze wynagrodzenie jest pochodną tzw. kwoty bazowej. A ta kwota bazowa jest dla nas liczona inaczej niż "normalna" bo bez ZUS. Gdyby więc spróbować podważyć zasadność takiego rozbicia kwoty bazowej (czyli obniżenia dla nas), i wtoczyć powództwa przy przeliczeniu ustalonych przez Prezydenta mnożników od "rawdziwej kwoty bazowej".
Walorem takiego pozwu (w odrózeniu od nadgodzin) była by jego prosta policzalność, a zatem spór sprowadzał by się jedynie do przesądzenia samej zasady.
Można by o to przy tym wnosić niezależnie od innych żądń opartych na innych podstawach.

rbk napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 16:40:03 :

"duralex" napisał:

Wiem, że wytaczane już były powództwa o wynagrodzenia oparte na różnych podstawach.
A może ktoś spróbował by rozważyć taką:
Nasze wynagrodzenie jest pochodną tzw. kwoty bazowej. A ta kwota bazowa jest dla nas liczona inaczej niż "normalna" bo bez ZUS. Gdyby więc spróbować podważyć zasadność takiego rozbicia kwoty bazowej (czyli obniżenia dla nas), i wtoczyć powództwa przy przeliczeniu ustalonych przez Prezydenta mnożników od "rawdziwej kwoty bazowej".
Walorem takiego pozwu (w odrózeniu od nadgodzin) była by jego prosta policzalność, a zatem spór sprowadzał by się jedynie do przesądzenia samej zasady.
Można by o to przy tym wnosić niezależnie od innych żądń opartych na innych podstawach.


tzn. chodzi w skrócie o to, że skoro niepłacenie przez nas składek jest naszym (a nie naszego pracodawcy) przywilejem, do te składki powinny trafiać do naszego portfela, a nie zostawać w budżecie?

No tak przecież powiedział sam Prezes Safian w uzasadnieniu do wyroku P8/00. Więc skoro to przywilej...

iga napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 16:55:31 :

"Beleg" napisał:

Ankieta ma jeden cel.... Zbadanie, czy nasze środowisko dojrzało już do protestu na wzór Słowenii, czyli bezterminowego odstąpienia od orzekania....
Jeżeli w naszym kraju Konstytucja RP jest kolejnym papieremj do podtarcia.. to naszym obowiązkiem jest wskazanie, że ten kraj chyli się do upadku i nawet robienie fotki jak Pawlak dla brata w usa....NIE POMOŻE.Zgoda, ale zauważ, że w Polsce jest kilka tysięcy sędziów, a w Słoweni kilkaset.

ale Słoweńcow jest 2 mln, a Polaków prawie 40.

iga napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 17:06:21 :

Ja widzę drugą stronę medalu. Błotem oberwaliśmy nie tyko my ale i rząd, który rozdaje przywileje. Nie wiem komu to bardziej zaszkodziło. Wygląda na to, że cokolwiek bardziej rozgarnięty Schetyna zdaje się to rozumieć.

arczi napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 22:57:58 :

124 !!! jak tak dalej pójdzie (tyle na dobę) to za tydzień zagłosuje cały skład Iustitii

iga napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 23:01:43 :

125

Dreed napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 23:04:12 :

Koleżanki i koledzy
Zwracam się z gorącym apelem - weźcie udział w ankiecie. Dzięki niej, na najbliższym zjeździe delegatów Iustitii będziemy mieli argument podczas głosowań !!!!!!!!

bladyswit napisał w dniu 01.08.2008 o godzinie 23:13:02 :

"iga" napisał:

Ankieta ma jeden cel.... Zbadanie, czy nasze środowisko dojrzało już do protestu na wzór Słowenii, czyli bezterminowego odstąpienia od orzekania....
Jeżeli w naszym kraju Konstytucja RP jest kolejnym papieremj do podtarcia.. to naszym obowiązkiem jest wskazanie, że ten kraj chyli się do upadku i nawet robienie fotki jak Pawlak dla brata w usa....NIE POMOŻE.Zgoda, ale zauważ, że w Polsce jest kilka tysięcy sędziów, a w Słoweni kilkaset.

ale Słoweńcow jest 2 mln, a Polaków prawie 40.

... i zauważcie, że sędziów na 100.000 mieszkańców jest u nich więcej niż w Polsce
.... ale nie mają Donalda ani Vincenta..

Mira napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 00:18:37 :

a ja się bedę dalej upierać, zebysmy calego impetu w ankietę nie wkładali. nawet gdyby wszyscy zarejestrowani na forum opowiedzieli się za spaleniem opon przed MS em to wazne w efekcie jest to kto RZECZYWIŚCIE taką akcję bedize w stanie podjąć. to raz.
jesli chodzi o argument o radykalizacji postaw na zjeździe w Kiekrzu to chyba nikt nie ma juz wątpliwości co do tego że juz i tak nastapiło totalne przewartościowanie w IS i niewielu bedzie takich którzy osmielą się reprezentować daleko zachowawcze nastroje. Kości juz są w grze. Myslmy nad treścią uchwały programowej i nad tym czy zawarcie w niej form protestów polegajacych na powstrzymaniu sie permanentnym od orzekania będzie miało szanse realizaji, nawet jesli zostanie uchwalone. Nie możemy sobie pozwolic na fiasko jakiejkolwiek akcji bo zjedza nas zywcem.
Ponadto warto zawsze wzmocnić jedna formę protestu (np. dni bez wokandy) dodatkowymi aktywnosciami, które mogłyby zwrócic uwagę mediów (np. zorganizowanie konferencji, spotkań czy zgromadzeń)

REBUS napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 07:48:46 :

Od dawana lansowałem tezę jednej masowej radykalnej akcji od 01.11 bez wokand.
Cieszę się, iż stanowisko naszych włodarzy naszego kraju zbliża niezdecydowanych do radykalnych form protestu.
Nigdy nieradykalni nic nie ugrali.

Tym samym popieram ewentualne wszystkie radykalne formy protestu.

arczi napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 08:13:11 :

"Mira" napisał:

a ja się bedę dalej upierać, zebysmy calego impetu w ankietę nie wkładali. nawet gdyby wszyscy zarejestrowani na forum opowiedzieli się za spaleniem opon przed MS em to wazne w efekcie jest to kto RZECZYWIŚCIE taką akcję bedize w stanie podjąć. to raz.
jesli chodzi o argument o radykalizacji postaw na zjeździe w Kiekrzu to chyba nikt nie ma juz wątpliwości co do tego że juz i tak nastapiło totalne przewartościowanie w IS i niewielu bedzie takich którzy osmielą się reprezentować daleko zachowawcze nastroje. Kości juz są w grze. Myslmy nad treścią uchwały programowej i nad tym czy zawarcie w niej form protestów polegajacych na powstrzymaniu sie permanentnym od orzekania będzie miało szanse realizaji, nawet jesli zostanie uchwalone. Nie możemy sobie pozwolic na fiasko jakiejkolwiek akcji bo zjedza nas zywcem.
Ponadto warto zawsze wzmocnić jedna formę protestu (np. dni bez wokandy) dodatkowymi aktywnosciami, które mogłyby zwrócic uwagę mediów (np. zorganizowanie konferencji, spotkań czy zgromadzeń)


Nie należę do oszołomów ale na pytanie jaką formę protestu mamy wybrać: odpowiadam - SKUTECZNĄ!!!
Ni okazałą się skuteczna "kroczący dzień bez wokandy" bo nie przekładała się wyraźnie na statystyki. Dlatego comiesięczny tydzień be wokandy i bojkot wyborów to wyważone propozycje przy lekceważącej nas postawie żontu!!
Nie mówmy o etosie, bo to było dobre, jak liczyliśmy na to, że ktoś się naszymi wystąpieniami, dniem bez wokandy spotkaniami, artykułami przejmie. Otóż nie, żont przejmie się tylko, gdy będzie się czegoś obawiał.
Zwróćcie uwagę, wczoraj znalazły sie pieniądze dla ratowników medycznych, którzy zagrozili strajkiem. To słąby żont, bojażliwy - więc my msimy formy protestu do nich dostosować

REBUS napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 08:17:38 :

Arczi ma 100 procent racji.

cymek napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 09:50:36 :

wezmę udział w każdej formir protestu.wierzyć mi się nie chce ,że rok temu byłem zagorzałym zwolennikiem tej opcji politycznej i pokładałem w niej takie nadzieje.

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 10:13:44 :

posty odnośnie form protestu przeniesiono do tematu "Formy protestu" w dziale PROTEST SĘDZIÓW - LIST OTWARTY

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 13:54:29 :

202!

Dred napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 15:08:51 :

[scroll]206[/scroll]

AQUA napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 15:18:07 :

wcale nie, bo : 207!

Dred napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 15:33:12 :

[hide][scroll]210[/scroll][/hide]

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 16:32:20 :

217

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 16:34:32 :

"Dreed" napisał:

Przypomnę, że w wypadku odpowidzi nr 3 nalezy podac czego oczekujecie !!!!!!!!!!

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 18:25:49 :

225

bladyswit napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 21:05:51 :

[scroll]235[/scroll]

iga napisał w dniu 02.08.2008 o godzinie 21:36:27 :

Głosów przybywa, ale warunków nikt nie stawia. Rozumiem zatem, że protestujecie bezwarunkowo
Tak trzymać!!!!

malsob napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 12:36:48 :

"iga" napisał:

Głosów przybywa, ale warunków nikt nie stawia. Rozumiem zatem, że protestujecie bezwarunkowo
Tak trzymać!!!!Moim jedynym warunkiem jest to żeby nasz protest zaczął się możliwie jak najszybciej i potrwał aż do skutku. zbyt dużo gadania, mielenia ciągle tych samych argumentów i żali. a działania niewiele! Jeśli nie mamy odwagi na radykalny i konsekwentny protest jak nasi koledzy ze Słowacji to dajmy sobie spokój.

scorpio1122 napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 12:57:33 :

Dokładnie. Albo protestujemy aż do skutku, albo dajmy sobie spokój. Szkoda czasu.

iga napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 13:04:49 :

Ja myślę, że odwrotu już nie ma. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jeśli ustąpimy to będzie koniec marzeń o prestiżu tego zawodu. Pozostanie zrezygnować i odejść - by nie stać się kompletnym pośmiewiskiem wsród rodziny i znajomych.

napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 14:38:36 :

pośmiewiskiem stac się możemy wtedy kiedy będziemy mówić tylko o pieniadzach
chcesz się dorobić to zmień zawód

Maltazar napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 14:41:05 :

"Marul" napisał:

pośmiewiskiem stac się możemy wtedy kiedy będziemy mówić tylko o pieniadzach
chcesz się dorobić to zmień zawód


ale jeśli zadasz sobie trochę trudu i poczytasz nasze posty to przekonasz sie, że nie mówimy tylko o pieniądzach.

malsob napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 14:59:27 :

pośmiewiskiem stac się możemy wtedy kiedy będziemy mówić tylko o pieniadzach
chcesz się dorobić to zmień zawód[/quote


Dość ciężko być "godnym kiedy się jest głodnym" kolego Marul. Piszemy że społeczeństwo nas nie lubi i nie popiera, to prawda ale wynika to w prostej linii z tego, że nas nie szanuje. Niestety jeśli biedujesz to żaden sąsiad nie pomyśli o Tobie z szacunkiem a Twój prestiż to fikcja. Szacunek musi się właśnie zacząć najpierw wśród rodziny i sąsiadów. Jeśli mój kuzyn- ledwo matura w liceum zawodowym, przedstawiciel wody mineralnej-zarabia trzy razy tyle co ja a co za tym idzie stać go na wiele więcej niż mnie - to jak on może mnie szanować, on mi się śmieje prosto w oczy.

iga napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 15:00:48 :

czuję się winna bo sama zaczęłam, ale trzymajmy się tematu. Ankieta - i ew. warunki pod jakimi przystępujemy do protestu.

iga napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 15:03:53 :

270

iga napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 21:23:27 :

Posty przeniesiono do tematu Dyskusje ogólne o proteście.

iga napisał w dniu 03.08.2008 o godzinie 23:06:20 :

291

wanam napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 09:36:26 :

ciężko z głosowaniem, u mnie wszyscy na urlopach i generalnie bez podłączenia do netu, część może nie zdążyć zagłosować

bladyswit napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 09:52:52 :

304

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 09:54:48 :

Ciężko będzie z masowaością, nawet na forum jest 6 głosów kolegów którzy nie wezmą udziału w proteście w żadnej z proponowanych form :sad:

art_60 napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 10:25:25 :

Nie wiemy tylko KTO oddał te sześć głosów na ,,nie" Wcale nie musieli to być sędziowie.

elew napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 10:32:37 :

w każdej formie, byleby taka forma zaistniała

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 10:33:52 :

"art_60" napisał:

Nie wiemy tylko KTO oddał te sześć głosów na ,,nie" Wcale nie musieli to być sędziowie.


Zakładam że byli, skoro to forum dyskusyjne sędziów.

Sporo też głosów za każdą formą ale pod pewnymi waryunakmi. Jest to tak szerokie, że wszystko da radę tu zmieścić.

beatah napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 10:39:46 :

"art_60" napisał:

Nie wiemy tylko KTO oddał te sześć głosów na ,,nie" Wcale nie musieli to być sędziowie.


Może się pomylili, jak niektórzy posłowie w Sejmie i nacisnęli nie ten guzik :sad: A jeszcze zapewne są tacy co nie w ogóle nie zagłosowali z powodu obstrukcji żołądkowej

Maltazar napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:06:27 :

A tak na margiesie to z dnia na dzień przybywa userów pomimo okresu wakacyjnego.

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:13:03 :

powstaje pytanie czy jest jakis termin w głosowaniu w tej ankiecie?
a nawet jakby nie to i tak jak dojdziemy do 500 to mozna mówic o pewnym sukcesie, ze tyle osób głosuje nie na konkretne rozwiazania czy propozycje a na - ogólnie mówiąc - stopień rozgoryczenia sytuacją

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:15:16 :

Ale sędziów jest 10000 a 500 osób to zaledwie 5%.

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:24:42 :

no zgoda Dark, ale zauważ ze przy tej konstrukcji ankiety to te kilkaset głosów trzeba widzieć jedynie w kategoriach stopnia wkurzenia na sytuację. o tym kto i czy weźmie udział w protestach i tak sie dowiemy jak dojdzie do konkretów. A chetnych wówczas moze byc tylko wiecej a nie mniej.
Powiem Ci ze walcze z ta forma ankiety od poczatku ale widze ze myslimy podobnie, dotychczas mnie za to krytykowano

AQUA napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:25:47 :

"Mira" napisał:

powstaje pytanie czy jest jakis termin w głosowaniu w tej ankiecie?
a nawet jakby nie to i tak jak dojdziemy do 500 to mozna mówic o pewnym sukcesie, ze tyle osób głosuje nie na konkretne rozwiazania czy propozycje a na - ogólnie mówiąc - stopień rozgoryczenia sytuacją


Zgodnie z info pod ankietą- kończy się za 26 dni.

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:27:25 :

Sorki AQUA - nie doczytałam

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:28:21 :

Słuchaj Mira ja ETHOSU to mam już powyżej ... Kiedyś myślałem inaczej, ale teraz (niestety) jest jak jest. Szkoda gdy się traci jakieś wyobrażenie o tym zawodzie.

Wracając do tematy, to tych 500 osób, rząd Pustych Obietnic i Arbuzów (ktoś tak kiedys na forum nazwał tę koalicję) nie potraktuje poważnie, ma dalej 9500 potencjalnych chętnych :sad:

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 12:30:32 :

5 Dark, a ja do tego jeszcze dodam, ze moze to byc argument dla przeciwników protestów, bo TYLKO 500 sedziów znaczy chce radykalnie protestować

Dreed napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 13:23:21 :

"Mira" napisał:

5 Dark, a ja do tego jeszcze dodam, ze moze to byc argument dla przeciwników protestów, bo TYLKO 500 sedziów znaczy chce radykalnie protestować


Mira
Pozwolę sobie się nie zgodzić z Tobą, ponieważ jest to najbardziej aktywna ankieta od początku istnienia forum.
Prawie trzysta głosów, jak wykazuje moje "doświadczenie" na tym polu daje gwarancję udziału minimum 3000 sędziów !!!!!!!!

Jak widzę czas przygotować konkretne daty i działania - przed zjazdem Iustitii, żeby nikt nie powiedział, że nie miał czasu lub nie wiedział


KOLEŻANKI I KOLEDZY - GŁOSUJEMY NADAL !!!!!!!!!!!!!!!!

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 13:26:42 :

Tak jest tyle że zostaje nada 7000 potencjalnych komisarzy.

Widzę rozwiązanie jedynie w:
- masowym powstrzymaniu się od orzekania;
- masowych działaniach na kształt strajku włoskiego typu skrupolatnego stosowania procedur co wydłuży postępowaine i wpłynie na ilość spraw zakończonych;
- pomoca organów UE i stowrzyszeń sędziow z UE.

Paweł napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 14:30:38 :

"Darkside" napisał:

Tak jest tyle że zostaje nada 7000 potencjalnych komisarzy.

Widzę rozwiązanie jedynie w:
- masowym powstrzymaniu się od orzekania;
- masowych działaniach na kształt strajku włoskiego typu skrupolatnego stosowania procedur co wydłuży postępowaine i wpłynie na ilość spraw zakończonych;
- pomoca organów UE i stowrzyszeń sędziow z UE.


To, że w ankiecie oddano tyle głosów nie znaczy, że tylko tyle osób chce protestować, przecież nie wszyscy działają na forum, a sporo tych którzy forum nie śledzą też chce protestować i to z tego co wiem także w słynnych okręgach, które "nie wiedziały o dniu bez wokandy w maju". Jeżeli wśród nas jest zgoda na taką formę protestu to przygotujmy konkretny harmonogram i rozpropagujmy go. Rząd nie przejmie się tym, że będziemy skrupulatnie stosować procedury, a jeszcze skomentują to tak, że wreszcie robimy to co do nas należy- bo niby kto jak nie sąd powinien przestrzegać procedur. Tygodnie bez wokandy mają być właśnie masowym powstrzymaniem się od orzekania. Na pewno po dwóch takich tygodniach będzie można już ocenić, jak wiele sądów protestuje i czy można sobie pozwolić na protest w postaci np. 2 tygodni lub miesiąca bez orzekania bez obawy o to że zbyt mało nas przystąpi do tego protestu. Natomiast należy jak najbardziej rozgłaszać wezwanie do nieuczestniczenia w komisjach wyborczych. Ja sam zasiadałem w takiej komisji i chętnie podzwonie do innych aby przekonać niezdecydowanych dotychczasowych członków komisji by poparli ten protest i myślę, że nie będzie z tym kłopotu. A to jest realny straszak dla władzy. A propos- czy w Lublinie nadal nie ma chętnych do pracy w Komisjach w wyborach samorządowych , które mają się odbyć w listopadzie, oczym pisano na forum? Jeśli tak to może podsunąć to któremuś z dziennikarzy?

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 14:35:10 :

Oby tak się stało. Ja nie będę uczestniczył w komisjach, gdyby mi to zaproponowano, pieniądze to nie wszystko w końcu.

Ale to ja. Moja żona również sędzia gdyby taką propozycję dostała to by się zgodziła i wielu innych z mojego sądu, niestety.
Mieszkamy na peryferiach Polski i tu wszystko trochę inaczej wygląda.

malsob napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 18:07:33 :

Co do ankiety to np. w moim wydziale wiem na pewno, że głosowały tylko dwie osoby na sześć, ale wszyscy są za. Nie głosują z różnych przyczyn, tak jak i nie wchodzą na forum, choć wiedzą o jego istnieniu. Jednak na bieżąco pytają co sie dzieje i deklarują, że w razie jakiegoś protestu wezmą w nim udział. Wszyscy wykreślili np. wrzesniowe dni bez wokand . Sądzę więc że gdyby doszło do ogłoszenia konkretnej formy protestu przystapi do niego o wiele więcej sędziów niż jest nas na forum, musi być jednak odpowiednio wcześniej nagłośniony no i byłoby bardzo dobrze gdyby zostal poparty przez Iustitie.

Darkside napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 18:19:14 :

"duralex" napisał:

332 !!!ps. Dark....zabroń żonie dodatkowej pracy w weekend i już !!! albo zabierz Ją gdzieś na wyborczy weekend


Ja tam jej mogę .... niezawisła jest i tyle.

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 22:14:33 :

A twoim zdaniem Durka to duzo czy mało? no i czy myślisz że jeszcze bedzie wielkie boom?bo ta emotka na końcu to jakbys zły na ten wynik był

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 22:49:45 :

"anpod" napisał:

to diabelski chichot zadowolonego z siebie i forumowiczów durki )

no tak, przepraszam, czasem przypisuję durce ludzkie cechy

iga napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 23:02:11 :

348

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 23:05:35 :

a ja mam pytanie czy mozna dwa razy zagłosować?

Mira napisał w dniu 04.08.2008 o godzinie 23:16:42 :

"duralex" napisał:

a ja mam pytanie czy mozna dwa razy zagłosować?


chyba mogłabyś jako Zula, ale tu prośba...nie fałszujmy może wyników,co? bo chyba nie o to nam chodzi ...


352!!!
nie o sobie dura myslałam , ale o pomysłowosci innych. i dobrze że pojawil sie twój apel by tego nie robić

Dred napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 01:52:57 :

Powtarzam! 355 !!!!!!!!!!!!

duralex napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 01:58:48 :

"Dred" napisał:

Powtarzam! 355 !!!!!!!!!!!!


wsystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało....


[fade]355!!!!!!!!!!!!!!!!!! 355!!!!!!!!!!!! 355!!!!!!![/fade]

bladyswit napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 10:36:58 :

Jak to 355, jak ja wyraźnie widzę że 358 !!!!

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 10:38:23 :

a gdzie moje ulubione 500 na które ciągle mam nadzieję ?

AQUA napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 10:41:27 :

"Mira" napisał:

a gdzie moje ulubione 500 na które ciągle mam nadzieję ?


Będzie jutro.

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 11:06:10 :

wtedy nabiore ochoty na 1.000 ! gdyby tak akcja jeszcze potrwała to moze udałoby się zaktywizować te 5.000 sedziów.

Darkside napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 12:39:55 :

[glow=red]361[/glow]
a tak przy okazji to do twarzy Ci Mira w tym turkusie.

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 15:11:34 :

raczej do oczu mi w turkusie bym powiedziała, ze to lazur , ale faceci to daltonisci

K.Piotrowski napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 15:22:00 :

364--- a gdzie reszta z ponad 1900 koleżanek i kolegów???


W jedności siła!!!

iga napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:10:13 :

373

bladyswit napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:10:58 :

słupek powoli rośnie

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:36:44 :

a miało byc dzisiaj 500 !? obiecanki cacanki

Paweł napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:42:51 :

"Mira" napisał:

a miało byc dzisiaj 500 !? obiecanki cacanki

Ludziska są na urlopach, a biednych sedziów nie stać na bezprzewodowy internet

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:47:58 :

no jasne , jutro bedzie futro

Mira napisał w dniu 05.08.2008 o godzinie 23:54:17 :

no masz ! od najlepszych tu sie ucze , nie?

Darkside napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 09:12:09 :

375 (znaczy cały czas rośnie) za jakiś tydzień może będzie 500

Mira napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 11:31:33 :

rosnie to mi cisnienie jak na ta ankiete patrzę
ten totalny brak aktywności sedziów, no dlaczego choc 400 jeszcze nie ma, przeciez te 400 to w dwa dni powinno być! a moze to forum nie na tyle chwytliwe, żeby te 5.000 poczuło w sobie potrzebe zagłosowania?

Darkside napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 11:42:07 :

"Mira" napisał:


ten totalny brak aktywności sedziów,


Jaki brak aktywności już 377

Darkside napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 13:14:58 :

Statystycznie nie jest źle, na 1970 userów 378 to blisko 20%, a zważywszy że prawie 50% userów jest nieaktywna to wynik statystycznie jeszcze lepszy .

To już prawie 4% wszystkich sędziów

beatah napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 13:23:53 :

Moim skromnym zdaniem MARNIE. Czy jak komuś nie chce się kliknąć myszką, to będzie chciało się zrobić coś, co wymaga większego wysiłku nawe polegającego na bezczynności. :sad:

Piotr71 napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 13:35:52 :

Wszyscy bez wyjątku chodzą i jeczą po korytarzach jakie to niskie mamy zarobki a jak sie akcje ogłasza, nagła amnezja ten nie doczytał, ten nie słyszał - oczywiscie jest to głos do tych którzy zastanawiają sie jeszce nad fofmą protestu, wszyscy widzimy jaki efekt przyniosły nasze dotychczasowe działania , czas na mocne zaakcentowanie naszego niezadowolenia!!!!!!

ropuch napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 14:40:32 :

Dobra dobra, bez nerw już zagłosowałem

A teraz warunki - po pierwsze protest nie bedzie dotyczył treści moich orzeczeń;
- po drugie akcja protestacyjna nie będzie się odbywała na sali rozpraw (typu łańcuch do góry nogami czy pluszaki na stole);
- po trzecie akcje protestacyjne będą w miarę masowe;
- po czwarte będę wiedział o nich na tyle wcześniej cobym nie musiał brać urlopu na żadanie,
- po piąte nie będę odwoływał i przenosił sesji jeżeli z tego powodu odstęp pomiędzy jedną i druga rozprawą będzie wynosił więcej niż 6 miesięcy (Chyba że sytuacja będzie naprawdę wyjątkowa - czytaj MS wk.....urzy mnie do białości).
To tyle.
Pozdr. Ropuch

beatah napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 14:56:35 :

"ropuch" napisał:

Dobra dobra, bez nerw już zagłosowałem

A teraz warunki - po pierwsze protest nie bedzie dotyczył treści moich orzeczeń;
- po trzecie akcje protestacyjne będą w miarę masowe;


To warunek bez sensu, bo sprowadza się do stanowiska:wezmę udział jak inni wezmą udział. Ale kiedy będziesz o tym wiedział? Po czy przed?

Darkside napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 15:25:50 :

My tu gagu-gadu a to już 382 głosy

Haze napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 16:03:33 :

"Darkside" napisał:

My tu gagu-gadu a to już 382 głosy

Obawiam się, że dopiero 382 głosy, choć zważywszy na czas urlopowy może to dużo. Jednak mając na uwadze liczbę userów to liczba ta nie jest oszałamiająca. Z drugiej strony zastanawiam się co mamy przy jej pomocy ustalić. Jeżeli stopień poparcia wśród uczestników Forum to jest to dobry środek. Jeżeli jednak wśród środowiska sędziowskiego (a jak zrozumiałem taki jest właśnie cel) to nie za bardzo. Aby bowiem wypełnić ankietę trzeba zarejestrować się jako uczestnik Forum. Więc na pewno nie wyjdziemy poza krąg osób należących do naszego Forum.

ropuch napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 17:44:19 :

"beatah" napisał:

Dobra dobra, bez nerw już zagłosowałem

A teraz warunki - po pierwsze protest nie bedzie dotyczył treści moich orzeczeń;
- po trzecie akcje protestacyjne będą w miarę masowe;


To warunek bez sensu, bo sprowadza się do stanowiska:wezmę udział jak inni wezmą udział. Ale kiedy będziesz o tym wiedział? Po czy przed?


Beatah może nie wyraziłem się sam - mówiąc w miarę masowy miałem na myśli, że nie będę protestował sam

Dreed napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 21:21:59 :

Nie przykładałbym większej wagi to faktu, że na forum jest 2000 userów, a zaledwie 400 osób oddało głos. To, aż 400.....

Wynik ankiety jest rewelacyjny. Poprzednia ankieta - przed 30 maja 2008r. zakończyła się wynikiem niecałych 200.. I jak się udało?????

Teraz ten wynik jest dobrym prognostykiem na tydzień i nawet miesiąc bez wokand oraz inne ostrzejsze metody.
Wielu sędziów traktuje forum jako źródło informacji o protestach i bierze w nich udział. ZACHĘCA koleżnaki i kolegów w swoich sądach !!!

Jestem pewien, że nasza konsolidacja i świadomość, że współdziałając osiągniemy w końcu sukces jest co raz większa. Dlatego aktualny wynik i to w sezonie urlopowym daje gwarancję minimum 3-4 tysięcy sędziów uczestniczących w tygodniu bez wokand, a wcześniej w 24 i 25 września !!!!

Do tej liczby dojdzie jeszcze wiele osób ze Stowarzyszenia Iustitia, które tym razem słusznie skorzystało z form pisemnych do sądów.
Jestem optymistą o przyszłe protesty. Wiem również, że muszą być one z każdym miesiącem dotkliwe - tak dotkliwe, aż sparaliżują sądy i wówczas każde media o tym powiedzą. Być może MF nie będzie oceniał jaka kwota jest godna....

Piotr71 napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 21:57:17 :

Zgadzam się, ja osobiście przekazuję informację kilku kolegom i koleżankom nie zarejestrowanym na forum , którzy sami dopytują mnie co słychać jeśli robicie podobnie wynik nie będzie taki zły biernością nic nie załatwimy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ollaa napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 22:28:07 :

"ropuch" napisał:

Dobra dobra, bez nerw już zagłosowałem

A teraz warunki - po pierwsze protest nie bedzie dotyczył treści moich orzeczeń;
- po drugie akcja protestacyjna nie będzie się odbywała na sali rozpraw (typu łańcuch do góry nogami czy pluszaki na stole);
- po trzecie akcje protestacyjne będą w miarę masowe;
- po czwarte będę wiedział o nich na tyle wcześniej cobym nie musiał brać urlopu na żadanie,
- po piąte nie będę odwoływał i przenosił sesji jeżeli z tego powodu odstęp pomiędzy jedną i druga rozprawą będzie wynosił więcej niż 6 miesięcy (Chyba że sytuacja będzie naprawdę wyjątkowa - czytaj MS wk.....urzy mnie do białości).
To tyle.
Pozdr. Ropuch


a Ty ROPUCH, skąd się wziąłęs? Przyjdź do warszawy do roboty, to te 6 miesięcy będzie norma, jak będziesz miał w referacie 800 spraw i z tego z 2008r żadnej jeszcze na wokandzie, bo wyznaczamy wg klejności wpływu

odnoszę czasem wrażenie , że sędziowie w innych miastach w ogole nie zdaja sobie sprawy z sytaucji, sorry, nikomu nie życzę żeby tak pracował jak my, w takich warunkach i w takim stresie, tzn gdy wszystko jest za późno co najmniej o rok, i ZAWSZE są zaległości , koszmarne zaległości

Beleg napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 22:32:31 :

"ollaa" napisał:


a Ty ROPUCH, skąd się wziąłęs? Przyjdź do warszawy do roboty, to te 6 miesięcy będzie norma, jak będziesz miał w referacie 800 spraw i z tego z 2008r żadnej jeszcze na wokandzie, bo wyznaczamy wg klejności wpływu

odnoszę czasem wrażenie , że sędziowie w innych miastach w ogole nie zdaja sobie sprawy z sytaucji, sorry, nikomu nie życzę żeby tak pracował jak my, w takich warunkach i w takim stresie, tzn gdy wszystko jest za późno co najmniej o rok, i ZAWSZE są zaległości , koszmarne zaległościOlla, od samego początku dziwię się, że w takich warunkach jeszcze ktoś chce pracować :-(

Mira napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 22:35:39 :

no tak, ale drugiego takiego miejsca jak W-wa nie znajdziesz. kiedys statystyki mówiły, ze w wydzialach karnych "wyrabia"ona 30% całej zaległości spraw w kraju.
To przyznasz, ze te 6 m-cy nie dla każdego musi byc norma.

ollaa napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 22:40:15 :

"Beleg" napisał:


a Ty ROPUCH, skąd się wziąłęs? Przyjdź do warszawy do roboty, to te 6 miesięcy będzie norma, jak będziesz miał w referacie 800 spraw i z tego z 2008r żadnej jeszcze na wokandzie, bo wyznaczamy wg klejności wpływu

odnoszę czasem wrażenie , że sędziowie w innych miastach w ogole nie zdaja sobie sprawy z sytaucji, sorry, nikomu nie życzę żeby tak pracował jak my, w takich warunkach i w takim stresie, tzn gdy wszystko jest za późno co najmniej o rok, i ZAWSZE są zaległości , koszmarne zaległościOlla, od samego początku dziwię się, że w takich warunkach jeszcze ktoś chce pracować :-(

dodam tylko, że pieniądze te same a życie dwa razy droższe

pamiętam jak mój znajomy miał sprawę w Pabianicach, sąd wydał po 3 dniach nakaz zapłaty z numerem NC ok 950/ a u nas było wtedy juz ponad 13 000 Nc, a przewodniczacy wydziału jeden

niedobrze mi sie robi, sorry

Mira napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 23:10:46 :

znaczy w sam raz kilkaset

AQUA napisał w dniu 06.08.2008 o godzinie 23:55:59 :

duralexie,

czy to możliwe w takim razie, że jest nas 9.000? (przepraszam, ale asesorów nie policzyłam).

Mira napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 00:36:36 :

"duralex" napisał:

tak czy inaczej za chwilę będzie 400 głosów userów deklarujących udział w akcji "tydzień bez wokandy w każdym miesiącu" i "bojkot wyborów"

i zgadzam się z SZEFEM, że ten wynik daje podstawę do przypuszczenia, że rzeczywisty udział w akcjach będzie na prawdę masowy

musimy jednak pamiętać, że bardzo pomogłoby, gdyby organizatorem tych akcji była Iustitia.

Jak widac po wpisach koleżanki Miry, aktywnego członka Stowarzyszenia, dotychczasowy wynik ankiety może nie być wystarczającym bodźcem dla odpowiednich osób ze Stowarzyszenia do poparcia lub wręcz zorganizowania tych akcji

dlatego chyba warto oddać swój głos w ankiecie - warto też pisać, pod jakimi warunkami weźmie się udział w akcji, jeżeli udział ten jest uzalezniony od warunku


Głosujcie w ankiecie i nie zwracajcie uwagi na konfabulacje duralexa o rzekomym moim aktywnym działaniu w justysi

skorpion napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 09:26:17 :

Mira, kimkolwiek jesteś, nie obrażaj nikogo. Konfabulacja jest efektem poważnych zaburzeń psychicznych.
Jeżeli sędziowie-uczestnicy forum tak się traktują, to chyba nie mam tutaj dłużej co robić. Jestem sędzią od 10 lat, na forum niemal od początku roku, aktywnie działam we wszystkich akcjach, ale poziom dyskusji zaczyna mnie poważnie rozczarowywać.

Dreed napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 09:40:07 :

"skorpion" napisał:

Mira, kimkolwiek jesteś, nie obrażaj nikogo. Konfabulacja jest efektem poważnych zaburzeń psychicznych.
Jeżeli sędziowie-uczestnicy forum tak się traktują, to chyba nie mam tutaj dłużej co robić. Jestem sędzią od 10 lat, na forum niemal od początku roku, aktywnie działam we wszystkich akcjach, ale poziom dyskusji zaczyna mnie poważnie rozczarowywać.


Poddaję te słowa pod rozwagę koleżankom i kolegom....

wróbel napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 12:29:56 :

kurczę, przeczytanie wszystkich zaległych tematów zajęłoby mi wieki, jestem na urlopie i tylko okazjonalnie, w czasie odwiedzin w miejscowej bibliotece zasiadam na krótko do netu i oczywiście zaglądam na forum i oto dziś co widzę? ankieta, więc szybciutko głosuję oczywiście całym sercem za protestem pozdrawiam gorąco wszystkich Forumowiczów tych dawnych i tych nowych PROTESTUJMYYYY!!!!!!

iudex1 napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 19:19:57 :

Już tylko dwa! Pozdrawiam

vanilka napisał w dniu 07.08.2008 o godzinie 19:57:38 :

Szkoda że już głosowałam - byłabym właśnie czterechsetna .

Darkside napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 08:04:27 :

No dobra jest 404 i co dalej ??:

Dreed napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 09:33:04 :

Jeszcze tylko 89 i będzie 25% aktywnych uzytkowników....

Aktywnych, czyli tych, którzy oprócz ciężkiej pracy wkładanej w przekazywanie w swoich sądach informacji i zachęcania do protestów, wzięli udział w ankiecie.

Osobiście pragnę podziękować za udział i jednoznacznie oświadczyć, że jest to najbardziej rozwinięta ankieta od początku istnienia forum !!!!!!!!! Gwarantuje to udział minimum 40% wszystkich sędziów w proteście !!!!!!!!

domianiuk napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 09:56:13 :

ja mam tylko jeden warunek

każdą akcję musi firmować Iustitia

magdall napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 11:49:57 :

akurat 24-25 września korzystam z planowanego urlopu, ale na urlopie nie napisze ani słowa uzasadnienia! obiecuję!, głosowałam na wszystkie 3 formy protestu i przyłączę się do następnych, chociaż wolałabym .....po prostu dostać podwyżkę

Dreed napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 14:01:09 :

Szanowne koleżanki i koledzy....

Bardzo proszę o wskazywanie "jakie warunki" będą decydowały przy kryterium protestowania?????

Żółwik napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 14:25:25 :

Wysłane.
Wprawdzie nie uzależniam swojego udziału w protestach od poparcia Iustiti , to jednak widzę, że w moim sądzie osoby niezdecydowane, gdy mają takie poparcie, to także przyłączają się do protestu.

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 2:27 pm ]
Wybaczcie styl wypowiedzi, ale to piątek 08.08.08r., tuż przed burzą ( już grzmi )

espanol napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 15:18:33 :

Moim jedynym warunkiem jest rozesłanie stosownych pism do prezesów.....

art_60 napisał w dniu 08.08.2008 o godzinie 15:21:30 :

Mój warunek jest tylko taki: przyłączę się do każdej formy protestu, która w mojej ocenie nie będzie uchybiała godności urzędu sędziego, postrzeganej w konkretnych warunkach Polski A.D. 2008. Wiem, że brzmi to bardzo ogólnie, ale pytanie też jest ogólne.

AQUA napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 10:21:28 :

472 - dura, nie widzisz?

Dred napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 11:04:00 :

[scroll]476[/scroll]

brzdąc napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 14:23:38 :

Bardzo ładny wynik. Mamy przecież okres urlopowy, niedługo też rozpoczynam upragniony urlop. W ankiecie biorą udziła tylko aktywiści, a cała rzesza Sędziów po prostu przyłaczy się do protestu, ale bardzo ważne jest oficjalne stanowisko iustiti w tej kwestii. Zastanawiam się jaka forma protestu (z tych które były wymieniane na forum) w dzisiejszych realiach uchybiałaby godności urzędu? Nie widzę takiej formy i mówię to bardzo, bardzo poważnie. Jeżeli teraz nie uda się przeprowadzić skuetcznych protestów i "wywalczyć" zmian, to nie uda się w najbliższych kilku - kilkudziesięciu latach.

Adek napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 14:34:24 :

Nie strasz do stanu spoczynku mam tylko 20 lat a chciałbym spoczywać godnie

Adek napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 15:50:58 :

oczywiście o stanie spoczynku

K.Piotrowski napisał w dniu 09.08.2008 o godzinie 15:57:42 :

Disiaj jest to dość trudne ale da się wytrzymać. Bez togi i bez łańcucha da się żyć......


W jedności siła !!!

Dreed napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 10:22:19 :

Wynik rewelacyjny !!!!!!! Już myślę, jaki będzie po wakacjach

jedno wiem na 100% - akcje, które zostały zaproponowane wyjdą nam świetnie

magda,n napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 12:35:34 :

Jesteście super.
Wrócił z wypoczynku i widzę że niektórzy nie próżnują.Opowiadam się za każdą sensowną formą protestu .
W końcu zacznie się coś dziać w tym skostniałym środowisku.

Darkside napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 12:44:28 :

513 i rośnie.

To rzeczywiście dobry prognostyk na przyszłość.

marek napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 13:28:25 :

Wynik jest świetny i myślę że skutek również taki będzie. Przypomnijcie sobie jaki efekt dała akcja wysyłania listów do Prezydenta. Z mojego Sądu tylko ja jestem na forum. Ściągnąłem list, zebrałem podpisy koleżanek i kolegów i nawet Prezydent wymienił nasz Sąd w uzasadnieniu weta. Jeszcze kilka koleżanek i kolegów z którymi rozmawiałem gorąco opowiadają się za kolejnymi dniami, tygodniami bez wokandy. Te akcje naprawdę maja duże znaczenie. Większość sędziów w moim Sądzie, którzy 24 i 25 września mają wokandy nie wyznaczają ich w tych dniach.

Mira napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 13:51:03 :

Bardzo mnie cieszy ta ilośc głosujących, choć dla mnie to mało, mało i więcej by sie zdało :smile:
a teraz - ......dobijamy do 1.000 ?
nie, tak dobrze byc nie może

skorpion napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 21:03:01 :

Mój sąd tez był wymieniony w wecie Prezydenta i ja tez chodziłem z karteczkami, choć było o tyle łatwiej, że poparcie było generalne i zwierzchnictwo też dawało się demokratycznie wypowiedzieć
Czy to prawda , że w O. (warmińsko-mazurskie, bardziej mazurskienegatywnie zaopiniowano wszystkie wnioski o awanse poziome już na etapie kolegium? Proszę o zdementowanie lub potwierdzenie tej plotki. Nie chciałbym stawiać tego Sądu w złym świetle, po prostu chodzi taka plotka i prosiłbym o uspokojenie mnie - to nie może być prawda (choć Prezydent o tymże sądzie nie wspomniał). Odpowiedź może być na Priva

anpod napisał w dniu 11.08.2008 o godzinie 22:28:24 :

Sąd w O. został dośc niesprawiedliwie potraktowany w calej tej sprawie, to tu własnie, a nie w sądach wymienionych w prasie, zostały wyznaczone pierwsze posiedzenia kolegium w celu zaopiniowania wniosków, miało ono miejsce juz 3 lipca. O wyznaczeniu tego posiedzenia wszyscy sędziowie zostali zawiadomieni przez prezesa SO poczta wewnątrzną dość dlugo przed terrminem, członkowie kolegium, jak i sedziowie SO zaangazowali sie w osobiste i telefoniczne informowanie wszystkch uprawnionych w Sądach Rejonowych w okręgu o koniecznosci składania wniosku, przesyłanie samego wniosku.

Tu, na forum, padła informwacja, ze tych wniosków w O. wpłynęło 60, a więc stosunkowo najwięcej w skali kraju, co mozna zawdzęczać tej tak szeroko zakrojonej akcji. Jakkolwiek samego wyniku posiedzenia kolegium nie znam, to wydaje mi się mało proawdopodobne, by ta cała akcja została przeprowadzona po to, by następnie zaraz 3 lipca te wnioski utrącic, z tego, co wiem, to zostały one juz dośc dawno wysłane do KRS.
Jednokowoż, skoro taką wątpliwosc powstała, a ja sprawy wówczas nie sledziłam do końca, sprawdzę i dam znać.

nie wiem tylko, czemu ten temat został tu pociągnięty, w temacie dotyczącym ankiety, przepraszam za OT, nie zauwazyłam pisząc )

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 12:04 am ]
dzień zamknęliśmy 527 głosami.zapraszamy do dalszego głosowania oraz zabierania głosu w postach. Każdy glos dotyczący metod, zasad, sposobów walki o nasze, jest cenny ))

Darkside napisał w dniu 12.08.2008 o godzinie 12:43:41 :

Dzisiaj wpadłem na chwilę do sądu i rozmawiałem z kolegami.

Powiedziałem o ankiecie, dniach bez wokandy i tym co się dzieje.

To była dwójka która 31.05 wzieła urlop na żądanie.

Powiedzieli, że mają w nosie udawane dni bez wokandy i więcej się w to nie bawią.

Albo się protestuje i bierze urlop albo się nie protestuje i nie udaje że się to robi, wyznaczając sprawy na inny dzień.

Jest w tym sporo racji, aby protest był jasny i czytelny powinien być połączony z urlopem na żądanie.

Piotr71 napisał w dniu 12.08.2008 o godzinie 22:03:18 :

http://www.rp.pl/artykul/61797,175722_Sedziowie_ida_do_Trybunalu_po_podwyzki.html

No wreszcie obudzili sie w KRS

elew napisał w dniu 13.08.2008 o godzinie 10:05:44 :

a realizacji form protestu żadnych -sezon ogórkowy i tyla

Mira napisał w dniu 13.08.2008 o godzinie 17:38:14 :

głosujmy, głosujmy a może cos z tego głosowania będzie

ludzka napisał w dniu 13.08.2008 o godzinie 19:54:32 :

Ja tam bym wolała, żeby coś z protestów było, a nie z głosowania. Zarówno jak chodzi o uczestnictwo w proteście przez sędziów, jak i o stosowny odzew władzy na nasze postulaty.
W moim Sądzie żaden sędzia nie ma wyznaczonej wokandy na dni 24 i 25 września 2008r. Więc proszę nie pisać, że walczący sędziowie są tylko w sądach rejonowych.

AQUA napisał w dniu 13.08.2008 o godzinie 19:58:16 :

...a ja bym wolała, żeby coś było i z jednego i z drugiego.

Ludzko, a czy ktoś Ciebie tutaj obrażał ostatnio?

ludzka napisał w dniu 13.08.2008 o godzinie 19:59:55 :

Pani AQUO, nie odpowiem na to pytanie, ani na żadne następne, bo będzie nie na temat .

demokryt napisał w dniu 14.08.2008 o godzinie 22:06:45 :

O. K. już w swoim wykreśliłem.

AQUA napisał w dniu 16.08.2008 o godzinie 19:38:18 :

600!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![scroll]
[/scroll]

rbx napisał w dniu 17.08.2008 o godzinie 00:10:38 :

Wynik - 606 głosów - jest naprawdę dobry, ale pamiętajmy, że to niewiele ponad 1/20 wszystkich sędziów w tym kraju i niespełna 1/6 zarejestrowanych na forum. No ale początek zrobiony, oby tak dalej, w końcu głosowanie jeszcze nie zakończone

Dreed napisał w dniu 18.08.2008 o godzinie 16:05:46 :

A ja osobiście jesem spokojny... Zauważyłem, że nasze środowisko niezbyt chętnie zabiera głos, natomiast stara się wdrażać pomysły w życie..........

Jak dla mnie świetnie - zakładając, że jeden sędzia, biorący udział w ankiecie, przekona u siebie w sądzie zaledwie 5 osób, to daje nam już 30% ogółu

Myślę jednocześnie, że w wielu sądach nie bedzie to 5, a kilkanaście osób... Tym samym prognozy są bardzo dobre.

Właśnie kończymy założenia nowego harmonogramu. Ponadto do wszystkich użytkowników wyślę apel z załącznikami do rozpropagowania w swoich sądach.

iskaw napisał w dniu 18.08.2008 o godzinie 21:33:39 :

super :smile:

tomekrz napisał w dniu 18.08.2008 o godzinie 21:45:24 :

Moze i super, moze i nie super. Martwi mnie nieco ten huraoptymizm. Zobaczymy jaki bedzie harmonogram i jego wyniki. Uwazam caly czas ze tylko mocną akcją cos wywalczymy. Oczywiście pod kazdym mniej lub bardziej drwiącym listem "dziekczynnym" podpisuje sie obydwiema spracowanymi recami .

rbx napisał w dniu 18.08.2008 o godzinie 23:39:25 :

"duralex" napisał:

liczę i liczę i wychodzi mi, że 609 głosowań to bardziej niespełna 1/3 zarejestrowanych użytkowników forum jest, niż 1/6... (1952 zarejestrowanych)

ale fakt, ciągle nam daleko do większości, więc głosujmy!!!


Jasne, że 1/3, nie wiem skąd się ta 1/6 wzięła. Ale oby tak dalej, głosowanie trwa...

iga napisał w dniu 19.08.2008 o godzinie 19:25:21 :

638!!

Mira napisał w dniu 19.08.2008 o godzinie 21:32:24 :

Moi Drodzy, moim zdaniem wynik jest ciągle kiepski, ale mam nadzieję , ze dociągniemy do okrągłego 1.000. Zatem głosujmy, kto jeszcze tego nie zrobił ! Liczę na to , że nie ma już takich wśród czytających tego posta

Darkside napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 05:33:25 :

"Mira" napisał:

Moi Drodzy, moim zdaniem wynik jest ciągle kiepski, ale mam nadzieję , ze dociągniemy do okrągłego 1.000. Zatem głosujmy, kto jeszcze tego nie zrobił ! Liczę na to , że nie ma już takich wśród czytających tego posta


Ty to masz dar przekonywania , napisałaś co by głosować i z 638 zrobiło się 639

Jarosiński napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 08:54:29 :

A kolega to już w pracy? przecież podobno kolega nie ma internetu w domu

Darkside napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 12:09:46 :

"Jarosiński" napisał:

A kolega to już w pracy? przecież podobno kolega nie ma internetu w domu


Nie mam, ale robię wszystko co by mieć.

Nadaję od rodziny gdzie urlopuję a oni neta mają.

[glow=darkred]No i 640 się zrobiło.[/glow]

Jarosiński napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 12:25:02 :

Jak na sezon urlopowy to całkiem nieźle

[ Dodano: Sro Sie 20, 2008 12:25 pm ]
Urlop i o 5,30 w necie

Mira napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 20:48:34 :

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000

butada napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 22:21:08 :

"Mira" napisał:

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000


Oby tylko nie takimi sposobami, jak przy sondażu na lubelskich stronach Gazety w sprawie naszego protestu

Mira napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 22:57:40 :

"butada" napisał:

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000


Oby tylko nie takimi sposobami, jak przy sondażu na lubelskich stronach Gazety w sprawie naszego protestu nie znam niestety tematu :sad: ale chętnie dowiem sie o co chodzi
No i do klawiszy (komputerowych), bracia i siostry !

Dreed napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 23:03:36 :

"butada" napisał:

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000


Oby tylko nie takimi sposobami, jak przy sondażu na lubelskich stronach Gazety w sprawie naszego protestu

Nie ma takiej mozliwości - skrypt uniemożliwia dwukrotne zabranie głosu przez jednego uzytkownika forum !!!!!!!!

butada napisał w dniu 20.08.2008 o godzinie 23:05:51 :

"Mira" napisał:

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000


Oby tylko nie takimi sposobami, jak przy sondażu na lubelskich stronach Gazety w sprawie naszego protestu nie znam niestety tematu :sad: ale chętnie dowiem sie o co chodzi
No i do klawiszy (komputerowych), bracia i siostry !


Poniżej zapis naszych zmagań ...

http://maxima.webd.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=940

Tam też chodziło o klawisze , a właściwie o ciasteczka

Darkside napisał w dniu 21.08.2008 o godzinie 05:12:42 :

"Dreed" napisał:

gazu!, gazu! może damy radę do 1.000


Oby tylko nie takimi sposobami, jak przy sondażu na lubelskich stronach Gazety w sprawie naszego protestu

Nie ma takiej mozliwości - skrypt uniemożliwia dwukrotne zabranie głosu przez jednego uzytkownika forum !!!!!!!!

Nie ma problemu, można przecie zrobić sobie 2, 3 alternatywne osobowości

Dred napisał w dniu 23.08.2008 o godzinie 13:17:35 :

[scroll]jeszcze 4 i mamy 700!!!!!!!!!!!!![/[/scroll]

Darkside napisał w dniu 23.08.2008 o godzinie 13:22:14 :

Zakładając , że wszyscy głosujący są sędziami to już 7% korpusu zagłosowało.
To dużo (ponad 1/3 userów) i mało (tylko 700 z 10000) jednocześnie.

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 5:17 pm ]
No i już 701.

AQUA napisał w dniu 24.08.2008 o godzinie 18:22:19 :

717 !!!!!

[scroll]Bardzo ładny wynik!!!!![/scroll]

AQUA napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 11:02:21 :

727

bladyswit napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 11:17:07 :

728

Darkside napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 15:08:56 :

"bladyswit" napisał:

728


[glow=red]Nie bo już 736 - znaczy userzy wracają z urlopów[/glow]

Dred napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 16:27:15 :

[scroll]Boeing 737[/scroll]

Darkside napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 21:03:26 :

"duralex" napisał:

tu wieża, tu wieża - boeing 757: jesteś następny w kolejce - masz zgodę na lądowanie, czekamy !!! (ale nie dłużej, niż 4 dni i 22 godziny )


Obecnie to tylko boeing739.

AQUA napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 21:39:27 :

wynik jest absolutnie rewelacyjny

Mira napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 22:12:45 :

cztery dni, a do tysiąca tak wiele zostało. Słabo i tyle, a juz miałam nadzieję, ze damy radę

iga napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 22:28:24 :

"Mira" napisał:

cztery dni, a do tysiąca tak wiele zostało. Słabo i tyle, a juz miałam nadzieję, ze damy radę


mamy okres urlopowy Mira, nie przesadzaj

Mira napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 22:37:16 :

a gdzie tam! urlopy sie kończą a głosy kapia jak krew a nosa.
No i w ogóle po co się cieszyć jak dura juz dwa tygodnie temu wiedział ile bedzie. Trzeba sie go było spytac na początku ankiety ile osób zagłosuje i zamknać temat

Mira napisał w dniu 25.08.2008 o godzinie 22:55:09 :

no jasne, jak mogłam zapomnieć, że duralex świetnym analitykiem jest

Drodzy Państwo,
Proszę głosujcie w ankiecie! Nie bedą nam analitycy mówić jaki ma byc wynik ! :D do dzieła!

AQUA napisał w dniu 26.08.2008 o godzinie 13:06:38 :

749 !!!!!!!!!!!!

Dred napisał w dniu 26.08.2008 o godzinie 17:06:59 :

[scroll]750[/scroll]

Dred napisał w dniu 27.08.2008 o godzinie 16:41:09 :

[shadow=red][scroll]761[/scroll][/shadow]

Darkside napisał w dniu 29.08.2008 o godzinie 11:31:05 :

"duralex" napisał:

791 głosowań !!!


Ty dura to w istocie musisz lubić cyferki i statystyki

Dreed napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 10:45:45 :

I jednak udało się przed końcem minąć magiczną liczbę !!!!!!!

AQUA napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 12:00:49 :

[scroll]mamy 803!!!!!!!!! mamy 803!!!!!!![/scroll]

iwo napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 16:03:44 :

A czy w związku z radykalizacją protestu, wiemy już ilu sędziów weźmie udział w dniach bez wokandy 24 i 25.09.2008 r.? Uważam, że priorytetem dla nas, userów i czlonków IUSTITII jest ustalenie, czy w naszych okręgach odbedą się sesje w w/w dniach. Miałam nadzieję, że o tę informację poprosi zarząd główny IUSTITII, ale niestety tak się niestało. Przecież jest to akcja ogłoszona przez Stowarzyszenie, więc powinno mu lezeć na sercu aby powiodła się w 100%. Dlatego bardzo proszę wszystkich aktywnych członków IUSTITII i userów aby zorientowali się, czy w ich sądach są wyznaczone sesje. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest jeszcze czas aby te sesje odwołać. Uwierzcie, że część sędziów w ogóle jeszcze nie słyszała o protescie, a część najzwyczajniej zapomniała. I ja to rozumiem. Po przypomnieniu odwołują swoje wokandy. Ale musi znaleźć się ktoś, kto im o tym powie. Naprawdę tak niewielu może zrobić tak wiele.

Mira napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 21:59:56 :

czy mam rozumieć że ankieta zamknęła się liczbą 806?
No i niech mi ktos teraz wytłumaczy czy to dobrze czy źle na 10.000 sedziów i ok. 2.000 userów ?.
zaraz mnie tu wyzwa od malkontentów ale dla mnie to argument raczej dla naszych przeciwników

Darkside napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 22:06:36 :

"duralex" napisał:

dla mnie wynik jest super

podejrzewam, że każdy głosujący jest w stanie zapewnić dodatkowo jakieś 3 - 4 szable, które nie głosowały. To daje 3 - 4.000 sędziów


Wiedziałem że to ty Dura odpowiesz i że taka będzie odpowiedz. :neutral:

A to jak postrzegać wynik ankiety, to zależy, dla jednych mało dla innych dużo.

Mira napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 23:22:03 :

"duralex" napisał:

dla mnie wynik jest super

podejrzewam, że każdy głosujący jest w stanie zapewnić dodatkowo jakieś 3 - 4 szable, które nie głosowały. To daje 3 - 4.000 sędziów

nawet jeśli uznać , że masz rację , w co wątpię to daje jakieś 40% ogółu. a gdzie te 87% co na Slowenii poparło i uczestniczyło w strajku włoskim? takiego poweru nam Durko trzeba :D

iga napisał w dniu 30.08.2008 o godzinie 23:53:12 :

O ile wiem wynik ankiety Justitii był na tyle nieciekawy, że chyba tylko zarząd go zna i nie podawał do publicznej wiadomości. A mimo to dzień bez wokandy udał sie bardzo.
Wynik naszej ankiety jest dla mnie bardzo dobry - to prawie tysiąc osób!!

Mira napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 00:17:03 :

to jest , iguniu, pewien relatywizm. Do tysiąca brakuje ok. 20%, ale to i tak mało nawet jakby ten 1.000 przyjąć. a główne nadzieje opieraja się tu na tym, ze ci co głosowali, pociągną resztę. przy czym szacunki co do tej reszty są jak 1:3 lub 4 . to bardzo dużo i cieszyłabym się gdyby tak naprawdę było. Ale to też jest argument za tym , że ankieta jest nie reprezentatywna i tych zdecydowanych jest o wiele więcej - o ile więcej to jedna nadal nie wiemy.
To że IS nie publikowała wyników też nie świadczy dobrze zarówno o liczbie osób biorących udział jak i byc możem co gorsza, o odpowiedziach.
Ale przecież nie rywalizujemy z IS kto zrobił lepszą i popularniejsza ankietęa o masowość radykalnych form protestu.

iga napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 00:24:40 :

Oj Mira - ja nie rywalizuję, nie znoszę rywalizacji. Ja tylko daję przykład, że poprzednio wynik ankiety nie był budujący, a akcja dnia bez wokandy zakończyła się sukcesem.

kazanna napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 00:57:46 :Jeszcze będzie przepięknie |

Jeszcze będzie normalnie

Mira napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 01:04:42 :

cuuuuuuuudnie !!!!

iga napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 01:05:10 :

To jest cudne podsumowanie naszej ankiety Kazanna !

kzawislak napisał w dniu 31.08.2008 o godzinie 02:41:22 :

rzeczywiście cudne! tak jak wynik ankiety

w_l1 napisał w dniu 15.09.2008 o godzinie 14:10:12 :

"Dreed" napisał:

Determinacja sędziów, myślę, że powolutku dochodzi do kulminacji.. Pozostałe władze, chyba przyzwyczaiły się, że jesteśmy tylko zwykłymi, podległymi i stającymi na baczność urzędnikami.. NIESTETY PUDŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy sędziami Rzeczypospolitej Polskiej. Nie pozwolimy na dalsze deprecjonowanie tego zawodu....

Zgadzam się !
Określenie "trzecia władza" - nie może stanowić jedynie pustego sloganu.
Czyli wychodzi na to, że "ierwsza" i "druga" nie traktuje "trzecią" poważnie.
To przecież nie tak miało być - prawda.

markosciel napisał w dniu 22.09.2008 o godzinie 23:14:12 :To jakaś nowa moda?

Teraz będziemy cytować wcześniejsze posty?

Mira napisał w dniu 22.09.2008 o godzinie 23:16:06 :

no daj żyć marko ..... się pomyliło albo co.
nie bój nic, przyjdzie mod i wyrżnie porządek musi byyyćć

Mira napisał w dniu 22.09.2008 o godzinie 23:20:58 :

aaaaaa to bardzo piknie i z wielkim sercem do tego. znaczy frontem do klienta

elew napisał w dniu 22.09.2008 o godzinie 23:44:07 :

frontem, frontem
tylko z drugiej strony ;-P

K.Piotrowski napisał w dniu 23.09.2008 o godzinie 16:13:12 :

Pamiętajmy o Rotmistrzu, elew dzięki za sędziów w stanie spoczynku - rozwijaj dalej ten temat.W jedności siła!!!

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.