Środa, 24 kwietnia 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5903
Środa, 24 kwietnia 2024

Forum sędziów

Odnośnie protestów - Bunio pisze ;)

Bunio
29.08.2008 22:40:29

Moi drodzy. Co chwila nawołujecie do dni bez wokand, pisania listów i innych podobnych cudów. Otóż powiem Wam jedno. Możecie sobie tego typu formy protestu stosować w piaskownicy, gdzie jeden drugiemu przyłoży łopatką jak mu się zabierze zabawkę, ale nie z pseudoliberałami i resztą tego pospolitego ruszenia. Czy nie widzicie, że kochani "rzedstawiciele Narodu" mają Was w głębokim poważaniu. Mówią Wam dyplomatycznie "spieprzaj dziadu". Wasze nadzieje dla mnie jako obserwatora z boku są, że tak się wyrażę żałosne, wręcz prymitywne. Czemu nie złożycie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury przez wiadome wszystkim osoby. Czy jesteście, aż tak naiwni, że oni Wam coś dadzą. Art. 231. § 1. mówi iż : Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. A co oni robią? Nie dopełniają obowiązku płynącego z art 178 § 2 Konstytucji RP. Prokuratura umorzy sprawę? Ok. niech umorzy. Nagłośni się wtedy w mediach problem. Po kolejnych wyborach i zmianie rządu ścignie się tego prokuratora. Jeżeli macie dalej zamiar tak protestować jak dotychczas to życzę powodzenia, może w następnym wcieleniu uda się Wam osiągnąć cel.

ludzka
29.08.2008 22:44:47

Dziękujemy za życzenia powodzenia :smile: .

Mira
29.08.2008 22:46:52

ja tam licha z karnego jestem , ale Ci co się znają mówią ze to bzdury, bo ten przepis mówi o niedopełnieniu obowiązku przez konkretną osobę zobowiązaną do tego konkretnego działania.
szum medialny wokół tej sprawy o którym piszesz dotyczyłby zatem głównie tego, że sędziowie nie znaja przepisów prawa.
No moim zdaniem to słaby argument w naszej walce

AQUA
29.08.2008 22:52:48

zamykam tymczasem - Szanowny Admin podejmie stosowną decyzję ostateczną.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.