Środa 08 grudnia 2021 Wydanie nr 5035

Dyskusja nad protestem sędziów

Odnośnie protestów - Bunio pisze ;)

Bunio napisał w dniu 29.08.2008 o godzinie 22:40:29 :

Moi drodzy. Co chwila nawołujecie do dni bez wokand, pisania listów i innych podobnych cudów. Otóż powiem Wam jedno. Możecie sobie tego typu formy protestu stosować w piaskownicy, gdzie jeden drugiemu przyłoży łopatką jak mu się zabierze zabawkę, ale nie z pseudoliberałami i resztą tego pospolitego ruszenia. Czy nie widzicie, że kochani "rzedstawiciele Narodu" mają Was w głębokim poważaniu. Mówią Wam dyplomatycznie "spieprzaj dziadu". Wasze nadzieje dla mnie jako obserwatora z boku są, że tak się wyrażę żałosne, wręcz prymitywne. Czemu nie złożycie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury przez wiadome wszystkim osoby. Czy jesteście, aż tak naiwni, że oni Wam coś dadzą. Art. 231. § 1. mówi iż : Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. A co oni robią? Nie dopełniają obowiązku płynącego z art 178 § 2 Konstytucji RP. Prokuratura umorzy sprawę? Ok. niech umorzy. Nagłośni się wtedy w mediach problem. Po kolejnych wyborach i zmianie rządu ścignie się tego prokuratora. Jeżeli macie dalej zamiar tak protestować jak dotychczas to życzę powodzenia, może w następnym wcieleniu uda się Wam osiągnąć cel.

ludzka napisał w dniu 29.08.2008 o godzinie 22:44:47 :

Dziękujemy za życzenia powodzenia :smile: .

Mira napisał w dniu 29.08.2008 o godzinie 22:46:52 :

ja tam licha z karnego jestem , ale Ci co się znają mówią ze to bzdury, bo ten przepis mówi o niedopełnieniu obowiązku przez konkretną osobę zobowiązaną do tego konkretnego działania.
szum medialny wokół tej sprawy o którym piszesz dotyczyłby zatem głównie tego, że sędziowie nie znaja przepisów prawa.
No moim zdaniem to słaby argument w naszej walce

AQUA napisał w dniu 29.08.2008 o godzinie 22:52:48 :

zamykam tymczasem - Szanowny Admin podejmie stosowną decyzję ostateczną.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.