Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Informacje o uchwałach, zgromadzeniach, wydarzeniach

HARMONOGRAM PROTESTU !!!!

Dreed napisał w dniu 14.11.2008 o godzinie 11:30:06 :

Przedstawiam nowy harmonogram działań protestacyjnych...

Drogie koleżanki i koledzy.

W styczniu 2008r. zapoczątkowalismy konsolidację naszego środowiska przy pomocy "listu otwartego". Razem potrafiliśmy, pomimo różnic, wstrząsnąć lekko posadami...Teraz każdy krok, wspólny krok, przybliża nas do celu...Jeden warunek - musimy działać razem!!!

Nie zrezygnujemy również z ostrzejszych form i najprawdopodobniej zostaną one przyspieszone, jeżeli nie zaczniemy być traktowani inaczej niż "bezwolni urzędnicy".
Fakt, że nie możemy strajkować, a musimy stać na straży prawa, nie oznacza, że nie możemy z niego korzystać.

Pamiętajcie, że przegrane poszczególne bitwy to nie przegrana wojna!!! Jeżeli sami odpuścimy to pozwolimy kolejnej ekipie rządzącej odsunąć nas na boczny tor. Już w ministerstwie "krążą słuchy", że środowisko sędziowskie się pogodziło z brakiem podwyżek....Czy pozwolimy na to???
Nie, a przynajmniej ja i podobni do mnie sędziowie zrobią wszystko, żebyśmy mieli status, jaki gwarantuje nam konstytucja.

Wierzę, że nasze działania osiągną w końcu skutek, że będziemy mieć należny nam szacunek i na tyle wysoki status finansowy,że będziemy naprawdę niezależną od innych trzecią władzą w państwie. My działajmy, a później ci "słabi duchem" będą tylko chyłkiem przemykać, bojąc się popatrzeć nam w oczy.

To od nas samych zależy w jaki sposób zintegrujemy środowisko, w jaki sposób je zachęcimy do pójścia naszym śladem. Tzw. "sychoza tłumu" jest powszechnie znana. Jeżeli inni zobaczą, że nas stać, to część z nich pójdzie naszym śladem. Nawet, jeżeli będzie to tylko ułamek, to media napiszą: środowisko sędziowskie!!!

Walczmy - nie oglądajmy się na innych. Niech inni idą naszym przykładem.

Znaczący wpływ na współpracę naszego środowiska miał Zjazd Delegatów Stowarzyszenia IS, który udowodnił, w szczególności Ministerstwu, że chociaż mamy różne spojrzenie na metody dotarcia do celu, to łączy nas wspólna cecha - żądanie zmian !!!

Od tego zjazdu traktuję nasze środowisko jako potężną siłę i wierzę, że będziemy współpracować - nie ugniemy się..

Oto nowy harmonogram - oczywiście wyjściowy... Zaczynamy od dzisiaj...

harmonogram akcji protestacyjnychi:

1/ 14 listopada 2008r. do 26 listopada 2008r. !!! - akcja mailowa, w której zadamy kilka "niewygodnych pytań"

2/ 26 listopada 2008r. do 28 listopada 2008r. - dni bez wokand (zachęcam do udziału również sędziów, którzy będą mieli posiedzenia, przy wykorzystaniu ogłoszeń o przyczynach naszego protestu)

3/ kolejne daty dni bez wokand: 19-23 stycznia 2009 r., 23-27 lutego 2009 r., 23-27 marca 2009 r., 20-24 kwietnia 2009 r., 25-29 maja 2009 r. i 22-26 czerwca 2009 r.,

4/ .... przygotowujemy kolejny krok... ale on jeszcze musi poczekać z datą ujawnienia... Użytkownicy forum i członkowie IS wiedzą o jakie działania chodzi

Na zakończenie - każdy następny krok oraz termin, będzie podawany publicznie. Nie tylko poprzez forum, ale również w postaci konkretnych oświadczeń Zarządu IS!!!

Was zachęcam do wytężonej pracy i informowanie o wszystkim swoich znajomych w sądach. Harmonogram obowiązuje!!!!! Prosze Was - postarajcie się o nowych członków IS - dajcie nam argumenty (powoli zbliżamy się do znaczącej ilości) - Przypominam, że do końca roku 2008 planuję publicznie oświadczyć, że Stowarzyszenie skupia 4000!!!!

beatar napisał w dniu 14.11.2008 o godzinie 17:06:37 :

popieram wszelkie działania zmierzające do poprawy naszej sytuacji materialnej i zawodowego statusu

Dreed napisał w dniu 16.11.2008 o godzinie 18:28:09 :

Koleżanki i koledzy

Zbliża się nasz punkt harmonogramu w postaci DNI BEZ WOKAND w okresie 26 do 28 listopada 2008r.

Mając to na uwadze, gorąco Was proszę o zbieranie jak najszybsze danych w swoich sądach...
Od poniedziałku gromadzimy informacje, celem szerokiego ich upublicznienia w mediach, jeszcze przed 26-tym !!!

Od jutra ranking sądów !!!!

Dreed napisał w dniu 21.11.2008 o godzinie 11:29:16 :

Koleżanki i koledzy

W dniach 26 do 28 listopada 2008r. odbędzie się na terenie kraju ostrzegawcza akcja protestacyjna Sędziów w postaci tzw. „DNI BEZ WOKAND”. Jest to akcja ostrzegawcza, która w wypadku nie spełnienia postulatów środowiska, od stycznia 2009r. przeradza się w ogólnopolską.

Akcja jest zorganizowana w oparciu o uchwałę Nr 5/2/2008 XII Wyborczego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA z dnia 25 października 2008 r. w sprawie protestów: http://www.iustitia.pl/content/view/420/74/
Pod podanym adresem, znajdują się również daty protestów w przyszłym roku – proszę o zapoznanie się z nimi i zabezpieczenie sobie terminów!

Zdaję sobie sprawę, że pomimo apeli na naszym forum o nie wyznaczanie w tych dniach posiedzeń, część osób oczekiwała na oficjalną decyzję Stowarzyszenia.

Tym samym, znaczna ilość sędziów nie może czynnie wziąć udział w akcji protestacyjnej „Dni bez wokand” ze względu na wagę rozpoznawanych spraw, jak i wobec braku możliwości zawiadomienia stron o zmianie terminu.

Jak zapowiadałem istnieje możliwość udziału wszystkich w proteście. To od Was zależy, czy jesteśmy w stanie pokazać solidarność naszego środowiska.

Gorąco Was proszę o wyrażenie poparcia protestu poprzez informowanie o nim stron o proteście, rozważenie możliwości odroczenia publikacji wyroków oraz wywieszenie przy salach rozpraw oświadczenia o trwającym proteście i jego motywach..

Byłbym wdzięczny za przekazanie tej informacji do wiadomości swoim koleżankom i kolegom, którzy będą prowadzili posiedzenia.
W całym kraju będziemy wywieszać jednolity wzór oświadczenia. Znajduje się on zarówno na forum dyskusyjnym - http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/dload.php?action=file&id=42,

jak również bezpośrednio pod poniższym linkiem – wystarczy kliknąć w słowo „download”

http://upload.e6.com.pl/download.php?file=c45d1ccd8c7fa1f8defdb12d24baf605

Szanowni Państwo!
Dnie bez wokand to praktycznie jedyna możliwość wywarcia nacisku, Jesteśmy pozbawieni instrumentów, którymi dysponują inne grupy zawodowe, nie mamy prawa do związków zawodowych, a opinia jaką się cieszymy wśród polityków została wyrażona chyba dobitnie słowami jednego z posłów: "Dni bez wokandy"? Mamy to na co dzień. Czym pan nas straszy?...” - http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/96209,sedziowie_chca_podwyzek_komisja_sprawiedliwosci_wyjasnien_rostowskiego.html

Nadal jesteśmy sprowadzani do roli urzędników i „zwykłych” pracowników budżetówki. Nikt nie liczy się z naszymi apelami, merytorycznymi argumentami. Oto najświeższe wiadomości:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/96453,senat_za_ustawa_o_krajowej_szkole_sadownictwa_i_prokuratury.html

Nie możemy pozwolić na dalsze deprecjonowanie naszego zawodu! Jesteśmy III władzą i najwyższy czas, żeby uświadomić o tym, nie tylko polityków, ale i całe środowisko!

Na zakończenie przypomnę, że data protestu nie została wybrana przypadkowo. W dniach 26 i 27 listopada 2008r. do Polski przyjeżdżają przedstawiciele Europejskiego Oddziału Światowej Unii Sędziów, którzy spotkają się z pozostałymi władzami, a ich raport o stanie polskiego sądownictwa, będzie przedstawiony Komisji Europejskiej!

Tylko solidarną postawą osiągniemy nasz cel i nie możemy sobie pozwolić na cień rezygnacji. To byłaby nasza porażka, jeśli damy się wziąć na tzw. „rzeczekanie”.

http://upload.e6.com.pl/download.php?file=c45d1ccd8c7fa1f8defdb12d24baf605

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.