Poniedziałek, 04 marca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5852
Poniedziałek, 04 marca 2024

Forum sędziów

HARMONOGRAM PROTESTU !!!!

Dreed
14.11.2008 11:30:06

Przedstawiam nowy harmonogram działań protestacyjnych...

Drogie koleżanki i koledzy.

W styczniu 2008r. zapoczątkowalismy konsolidację naszego środowiska przy pomocy "listu otwartego". Razem potrafiliśmy, pomimo różnic, wstrząsnąć lekko posadami...Teraz każdy krok, wspólny krok, przybliża nas do celu...Jeden warunek - musimy działać razem!!!

Nie zrezygnujemy również z ostrzejszych form i najprawdopodobniej zostaną one przyspieszone, jeżeli nie zaczniemy być traktowani inaczej niż "bezwolni urzędnicy".
Fakt, że nie możemy strajkować, a musimy stać na straży prawa, nie oznacza, że nie możemy z niego korzystać.

Pamiętajcie, że przegrane poszczególne bitwy to nie przegrana wojna!!! Jeżeli sami odpuścimy to pozwolimy kolejnej ekipie rządzącej odsunąć nas na boczny tor. Już w ministerstwie "krążą słuchy", że środowisko sędziowskie się pogodziło z brakiem podwyżek....Czy pozwolimy na to???
Nie, a przynajmniej ja i podobni do mnie sędziowie zrobią wszystko, żebyśmy mieli status, jaki gwarantuje nam konstytucja.

Wierzę, że nasze działania osiągną w końcu skutek, że będziemy mieć należny nam szacunek i na tyle wysoki status finansowy,że będziemy naprawdę niezależną od innych trzecią władzą w państwie. My działajmy, a później ci "słabi duchem" będą tylko chyłkiem przemykać, bojąc się popatrzeć nam w oczy.

To od nas samych zależy w jaki sposób zintegrujemy środowisko, w jaki sposób je zachęcimy do pójścia naszym śladem. Tzw. "sychoza tłumu" jest powszechnie znana. Jeżeli inni zobaczą, że nas stać, to część z nich pójdzie naszym śladem. Nawet, jeżeli będzie to tylko ułamek, to media napiszą: środowisko sędziowskie!!!

Walczmy - nie oglądajmy się na innych. Niech inni idą naszym przykładem.

Znaczący wpływ na współpracę naszego środowiska miał Zjazd Delegatów Stowarzyszenia IS, który udowodnił, w szczególności Ministerstwu, że chociaż mamy różne spojrzenie na metody dotarcia do celu, to łączy nas wspólna cecha - żądanie zmian !!!

Od tego zjazdu traktuję nasze środowisko jako potężną siłę i wierzę, że będziemy współpracować - nie ugniemy się..

Oto nowy harmonogram - oczywiście wyjściowy... Zaczynamy od dzisiaj...

harmonogram akcji protestacyjnychi:

1/ 14 listopada 2008r. do 26 listopada 2008r. !!! - akcja mailowa, w której zadamy kilka "niewygodnych pytań"

2/ 26 listopada 2008r. do 28 listopada 2008r. - dni bez wokand (zachęcam do udziału również sędziów, którzy będą mieli posiedzenia, przy wykorzystaniu ogłoszeń o przyczynach naszego protestu)

3/ kolejne daty dni bez wokand: 19-23 stycznia 2009 r., 23-27 lutego 2009 r., 23-27 marca 2009 r., 20-24 kwietnia 2009 r., 25-29 maja 2009 r. i 22-26 czerwca 2009 r.,

4/ .... przygotowujemy kolejny krok... ale on jeszcze musi poczekać z datą ujawnienia... Użytkownicy forum i członkowie IS wiedzą o jakie działania chodzi

Na zakończenie - każdy następny krok oraz termin, będzie podawany publicznie. Nie tylko poprzez forum, ale również w postaci konkretnych oświadczeń Zarządu IS!!!

Was zachęcam do wytężonej pracy i informowanie o wszystkim swoich znajomych w sądach. Harmonogram obowiązuje!!!!! Prosze Was - postarajcie się o nowych członków IS - dajcie nam argumenty (powoli zbliżamy się do znaczącej ilości) - Przypominam, że do końca roku 2008 planuję publicznie oświadczyć, że Stowarzyszenie skupia 4000!!!!

beatar
14.11.2008 17:06:37

popieram wszelkie działania zmierzające do poprawy naszej sytuacji materialnej i zawodowego statusu

Dreed
16.11.2008 18:28:09

Koleżanki i koledzy

Zbliża się nasz punkt harmonogramu w postaci DNI BEZ WOKAND w okresie 26 do 28 listopada 2008r.

Mając to na uwadze, gorąco Was proszę o zbieranie jak najszybsze danych w swoich sądach...
Od poniedziałku gromadzimy informacje, celem szerokiego ich upublicznienia w mediach, jeszcze przed 26-tym !!!

Od jutra ranking sądów !!!!

Dreed
21.11.2008 11:29:16

Koleżanki i koledzy

W dniach 26 do 28 listopada 2008r. odbędzie się na terenie kraju ostrzegawcza akcja protestacyjna Sędziów w postaci tzw. „DNI BEZ WOKAND”. Jest to akcja ostrzegawcza, która w wypadku nie spełnienia postulatów środowiska, od stycznia 2009r. przeradza się w ogólnopolską.

Akcja jest zorganizowana w oparciu o uchwałę Nr 5/2/2008 XII Wyborczego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA z dnia 25 października 2008 r. w sprawie protestów: http://www.iustitia.pl/content/view/420/74/
Pod podanym adresem, znajdują się również daty protestów w przyszłym roku – proszę o zapoznanie się z nimi i zabezpieczenie sobie terminów!

Zdaję sobie sprawę, że pomimo apeli na naszym forum o nie wyznaczanie w tych dniach posiedzeń, część osób oczekiwała na oficjalną decyzję Stowarzyszenia.

Tym samym, znaczna ilość sędziów nie może czynnie wziąć udział w akcji protestacyjnej „Dni bez wokand” ze względu na wagę rozpoznawanych spraw, jak i wobec braku możliwości zawiadomienia stron o zmianie terminu.

Jak zapowiadałem istnieje możliwość udziału wszystkich w proteście. To od Was zależy, czy jesteśmy w stanie pokazać solidarność naszego środowiska.

Gorąco Was proszę o wyrażenie poparcia protestu poprzez informowanie o nim stron o proteście, rozważenie możliwości odroczenia publikacji wyroków oraz wywieszenie przy salach rozpraw oświadczenia o trwającym proteście i jego motywach..

Byłbym wdzięczny za przekazanie tej informacji do wiadomości swoim koleżankom i kolegom, którzy będą prowadzili posiedzenia.
W całym kraju będziemy wywieszać jednolity wzór oświadczenia. Znajduje się on zarówno na forum dyskusyjnym - http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/dload.php?action=file&id=42,

jak również bezpośrednio pod poniższym linkiem – wystarczy kliknąć w słowo „download”

http://upload.e6.com.pl/download.php?file=c45d1ccd8c7fa1f8defdb12d24baf605

Szanowni Państwo!
Dnie bez wokand to praktycznie jedyna możliwość wywarcia nacisku, Jesteśmy pozbawieni instrumentów, którymi dysponują inne grupy zawodowe, nie mamy prawa do związków zawodowych, a opinia jaką się cieszymy wśród polityków została wyrażona chyba dobitnie słowami jednego z posłów: "Dni bez wokandy"? Mamy to na co dzień. Czym pan nas straszy?...” - http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/96209,sedziowie_chca_podwyzek_komisja_sprawiedliwosci_wyjasnien_rostowskiego.html

Nadal jesteśmy sprowadzani do roli urzędników i „zwykłych” pracowników budżetówki. Nikt nie liczy się z naszymi apelami, merytorycznymi argumentami. Oto najświeższe wiadomości:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/96453,senat_za_ustawa_o_krajowej_szkole_sadownictwa_i_prokuratury.html

Nie możemy pozwolić na dalsze deprecjonowanie naszego zawodu! Jesteśmy III władzą i najwyższy czas, żeby uświadomić o tym, nie tylko polityków, ale i całe środowisko!

Na zakończenie przypomnę, że data protestu nie została wybrana przypadkowo. W dniach 26 i 27 listopada 2008r. do Polski przyjeżdżają przedstawiciele Europejskiego Oddziału Światowej Unii Sędziów, którzy spotkają się z pozostałymi władzami, a ich raport o stanie polskiego sądownictwa, będzie przedstawiony Komisji Europejskiej!

Tylko solidarną postawą osiągniemy nasz cel i nie możemy sobie pozwolić na cień rezygnacji. To byłaby nasza porażka, jeśli damy się wziąć na tzw. „rzeczekanie”.

http://upload.e6.com.pl/download.php?file=c45d1ccd8c7fa1f8defdb12d24baf605

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.