Sobota 08 sierpnia 2020 Wydanie nr 4548

Dyskusja nad protestem sędziów

Pomóżmy Prasie !!!

Marred napisał w dniu 28.11.2008 o godzinie 19:37:58 :

Dzisiaj do naszego sądu przyszedł fax , którego treść w całości zamieszczam poniżej. Czynię tak, gdyż jak wynika z nagłówka, jest on adresowany do wszystkich sędziów.

P R A W O
E U R O P E J S K I E
W PRAKTYCE
00-850 Warszawa, ul. Prosta 2/14, tel/fax: 022 833-39-93, 022 833-38-90, e-mail: pe@fundacja-pe.org.pl
Warszawa, 2008-11-27
L. Dz. 375/08/F

Szanowni Państwo
 Sędziowie
 Prokuratorzy


Mam zaszczyt zaprosić Państwa do zabrania głosu w dyskusji na łamach grudniowego Prawa Europejskiego w Praktyce w ramach FORUM PRAWNICZEGO.

Rada Ministrów przyjęła dzisiaj nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz nowelizację ustawy o prokuraturze. Obecnie przyjęte rozwiązanie nie tylko realizuje wcześniej zapowiadaną podwyżkę dla sędziów i prokuratorów, ale co najważniejsze, wprowadza mechanizm łączący ich płace ze średnim wynagrodzeniem już od stycznia 2009 roku.
Projekt ten, niezależnie od zapowiadanego podwyższenia wynagrodzeń od 1 stycznia 2009 r., wprowadza postulowaną przez środowisko sędziowskie zasadę odejścia od kształtowania wysokości wynagrodzeń w oparciu o dotychczasową kwotę bazową określaną corocznie w ustawie budżetowej.
Jednocześnie, w związku z likwidacją systematu tzw. awansu poziomego, przewidzianą w uchwalonej przez Sejm RP ustawie z dnia 7 listopada 2008r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw, niezbędne było wprowadzenie w 2009 r. regulacji dotyczącej trzeciej stawki awansowej, możliwej do uzyskania po upływie 15 lat pracy na danym stanowisku sędziowskim.

Czy takie rozwiązania spełniają Państwa oczekiwania?

Z uwagi na cykl wydawniczy miesięcznika będziemy wdzięczni za przesłanie wypowiedzi do 10 grudnia br. na adres pe@fundacja-pe.org.pl, bądź faxem 022 833-38-90.

Licząc na życzliwe odniesienie Państwa, łączę wyrazy szacunku

Redaktor Naczelna

Katarzyna Zamorowska

W razie pytań, wątpliwości, pozostaję do dyspozycji: 022 833-39-90 w.21, 0609-025-051
Na życzenie Autora zapewniamy anonimowość.


Myślę , że trzeba pomóc by Pani Redaktor Naczelnej tegoż szacownego miesięcznika, odpowiadając na jej prośbę. Mamy przecież tak wiele wątpliwości co do przedmiotu jej zapytania . Nie wyobrażam sobie by po przeczytaniu chociażby uwag zamieszczonych na Forum do chwili obecnej (które to koniecznie w takiej czy innej formie ale winny dotrzeć do niej ), nie ugruntowała w sobie bliskiego nam punktu widzenia. Jak to zrobimy, tj. czy autorzy poszczególnych uwag ponownie wyrażą je osobiście, tym razem w mailach do Pani Zamorowskiej (szeroki odzew niewątpliwie ucieszyłby ją ), czy też zrobimy zbiorcze zestawienie (temat „Argumenty na wyższe mnożniki” został jakby zawczasu pomyślany dla przyszłej publikacji ) i je prześlemy , zależy już od Waszych opinii.
Wiem , że nie jest to tytuł o nakładzie i zakresie społecznej penetracji Rzepki , Wyborczej czy im podobnych tuzów , ale od czegoś trzeba zacząć. Wiemy doskonale jak trudno nam się przebić do środków masowego przekazu , jak to , gdy już dojdzie co do czego , redaktorzy dość dowolnie wybierają jedynie pojedyncze zdania z całych tyrad. Mamy przecież nawet powszechnie czytany temat „Piszą o nas” , dla potrzeb którego wyłuskujemy każde , często nawet pośrednie odniesienie do Nas , stąd też szkoda by było zawieść Panią Redaktor. Tym bardziej , że zwrócił się do nas sam Naczelny . Mam coś przeczucie , że jeżeli otrzyma to co winna otrzymać , częściej będzie zwracała się do nas wprost o różne opinie.
Zatem - Pomóżmy Prasie !

jarocin napisał w dniu 28.11.2008 o godzinie 20:20:17 :

Wyślę Pani Redaktor stanowisko Zarządu Iustitii. Nie stanowi to jednak przeszkody, abyście pisali też do Niej swoje indywidualne opinie.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.