Czwartek 20 stycznia 2022 Wydanie nr 5078

Prawo rodzinne

Gdy opiekun fakt i pr działa na szkodę?

bb napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 10:08:31 :

Dziewczyna jest całkowiecie ubezwłasnowolniona i opiekunem prawnym i jednoczesnie faktycznym jest matka. W trakcie postęp wykonawczego Op po sygnale od kuratora i innych ustalonych faktach okazało się, że istnienie duże prawdopodobieństwo , że osoba była molestowana seksualnie. Prokuratura została zawiadomiona, wszczęto śledztwo. Póki co nie wiadomo kto jest sprawcą. Uzysałam wiadomość, ze 3 lata temu brat tej dziewczyny dziś zamieszujący z nia pod jednym dachem został skazany za znęcanie się nad siostrą - bliźniaczką całkowicie ubezwłasnowlnionej. Dziewczyna ta po tej sprawie zerwała kontakt z rodziną Kurator od ludzi mieszkających w otoczeniu tej rodziny oraz od pracwoników socajlnych dowiedział się, ze siostra mojej całk ubezwł. rzekomo miała dziecko z tym bratem o czym powiedziała pracwonikowi socjalnemu w GOPs-ie, gdy ten naciskał aby złożyła pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jednak w postaępownaiu karnym tego faktu nie potwierdziła. W kazdym bądź razie otoczka jest taka j.w. Wszczęłam sprawe z urzedu o zmianę opiekuna. Jak wynika z akt tamtej sprawy karnej matka stanęła po stronie syna i bardzo źle wyrażała sie o córce. Jeszcze przed tym , jak uzyskałam te informacje wezwałam matkę w ramach ,,rozmowy ostrzegawczej" Cóż jej wyjasnienia były mętne. Zwóciłam się do GOPS-u o rozważenie zlożenia wniosku do Sądu o umieszczenie całk ubezwł w dps. Pytanie jest nastepujące, czy mozna wydać zarz tymczasowe o umieszczeniu. Może ktos ma inny pomysł. Na marginesie chcę dodać, ze calk ubezwł jest w znacznym stopniu upośledzona , trudno z nią nawiązać konatkt. Byc może dojdzie do umorzenia śledztwa bo sprawca będzie nieznany.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.