Środa 08 grudnia 2021 Wydanie nr 5035

Dyskusja nad protestem sędziów

data wejścia w życie ustawy o naszych podwyżkach

xvart napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 10:59:59 :

wiemy, że RM przyjęła projekt ustawy o naszych podwyżkach.
Wydaje mi się dość ważne, żeby ustalićkiedy ustawa wejdzie w życie. Raczej na pewno nie będzie to 01.01.
Dlatego postanowiłem założyć temat, w którym będziemy dzielić się wiadomościami odnośnie wejścia w życie ustawy, a także informacjami odnośnie etapów legislacyjnych na jakich ustawa się znajduje.

makud napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 12:01:54 :

http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm - z tego wynika, że projekt matysiaka jeszcze nie wpłynął do sejmu

domianiuk napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 12:36:14 :

I zapewne jutro Rada Ministrów w związku z planowanym cięciem wydatków projekt w ogóle wycofa i będziemy mogli mówić już w czasie przeszłym o piątym chyba z kolei projekcie w tym roku.

micgas napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 13:46:45 :

Napiszcie proszę: czy referendarzy "jałmużna" też obejmie? Nie umiem im odpowiedzieć, a przeczytać nie mam czasu, a oni dostępu.

krzysieks1975 napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 21:32:40 :

Jeśli oczywiście projekt do Sejmu wpłynie, a cały proces legislacyjny zakończy się pozytywnie, to ja widzę to w ten sposób, że z najbliższym wynagrodzeniem po opublikowaniu w Dz.U. dostaniemy kasiorkę z wyrównaniem od 01.01.2009. Nie zmieniły się też przepisy odnośnie referndarzy, czyli 75 % z tej podwyżki plus składki na ubezpieczenie społeczne.

seszele napisał w dniu 01.12.2008 o godzinie 23:45:54 :

"micgas" napisał:

Napiszcie proszę: czy referendarzy "jałmużna" też obejmie? Nie umiem im odpowiedzieć, a przeczytać nie mam czasu, a oni dostępu.


jak na razie wszystkie oficjalne wypowiedzi są takie że pieniądze na podwyżki są zagwarantowane także dla ref i wyliczenie kwot to potwierdza. więc skoro ministerstwa (MS i MF) mówią, że wreszcie (po ilu to już latach zamrożenia płac) dadzą to chyba można im wierzyć, że referendarze podzielą los sędziów w tym względzie. Gdyby sie miało okazać że powiązanie jest iluzoryczne to w takim razie argumentacja jaką ostatnio zastosowała prof E.Łętowska co do odrębnego mechanizmu ustalania wynagrodzeń musiałaby nie skutkować w przypadku referendarzy.
Można długo dywagować. Referendarzom proszę powiedzieć żeby zamiast zastanawiać się "kto pochowa ostatniego" niech sie lepiej martwią o swój status bo to jest przyszłość a nie o kilka stów w prawo lub lewo. Jeśli będziemy jako ref użyteczni to i pieniądze się znajdą, a rezerwy w byciu pożytecznym są ciągle ogromne.

Sesz.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.