Niedziela 22 maja 2022 Wydanie nr 5200

Cywilna procedura

powództwo opozycyjne co do eksmisji a egzekucja

adab napisał w dniu 15.01.2009 o godzinie 16:37:48 :

Wpłynął do mnie pozew o pozbawienie klauzuli wykonalności tytułu wykonawczego co do nakazania eksmisji wraz z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego.
Przede wszystkim pozew to jedna wielka polemika z prawmocnym wyrokiem nakazującym eksmisję (w wyroku rozwodowym) i nie ma według mnie żadnych przesłanek z art. 840 kpc. Powód powołuje się jedynie na fakt, iż pozwana utraciła członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej a dotyczy to własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, którego są obaj właścicielami, a on wystąpił z wnioskiem o podział majątku.
W związku z tym, że składa takie powództwo wniósł też o zawieszenie postępowania egzekucyjnego, a jego pozew jest odpowiedzią na wszczęcie postępowania egzekucyjnego, w którym już został wyznaczony termin jego eksmisji przez komornika.
Pozwana wyprowadziła się z dotychczasowego mieszkania, bo nie mogła z nim mieszkać - powodem eksmisji m.in. jego znęcanie nad rodziną stwierdzone prawomocnym wyrokiem i ona sama wynajęła dla siebie lokal, by mogła z dziećmi mieszkać i do tego jeszcze jeden lokal tymczasowy dla niego.
Czy oddalacie takie wnioski i czy taki wniosek wstrzymuje eksmisję komornika, albowiem ewidentnie pozwany zmierza do uniknięcia eksmisji mimo, iż nie został jeszcze rozpoznany

vanilka napisał w dniu 15.01.2009 o godzinie 19:24:41 :

zdecydowanie oddalam, a wniosek nie wstrzymuje eksmisji.

adab napisał w dniu 15.01.2009 o godzinie 19:39:36 :

taki właśnie mam zamiar, to jest moim zdaniem nieporozumienie, żeby wierzycielka w takiej sytuacji (pokrzywdzona w sprawie o znęcanie) musiała jeszcze zapewniać lokal dla takiej osoby, która dodatkowo próbuje torpedować eksmisję wnioskiem o zawieszenie egzekucji

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.