Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Nagroda jubileuszowa dla sędziów

Paweł napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 09:50:42 :

Przepis art. 92§4 usp stanowi, że "do okresu pracy uprawniającego do gratyfikacji jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze." Zastanawiam się czy przy takiej redakcji przepisu nie należy do tego okresu doliczać okresu studów? W mojej ocenie jest to "inny okres", który z mocy odrębnych przepisów(Kp)podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, bo przecież wymiar urlopu należy do takich uprawnień. Nie jestem jednak specjalistą z zakresu prawa pracy więc zachęcam do dyskusji zwłaszcza specjalistów z tej dziedziny. Nie udało mi sie znaleźć żadnego orzeczenia dotyczącego tej kwestii. Jeszcze jedna kwestia. Czy jeśli uznamy, że należy ten okres doliczyć, to doliczeniu podlega rzeczywisty czas trwania studiów, czy też doliczmy zawsze 8 lat tak jak do okresu pracy do ustalenia wymiaru urlopu?

anpod napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 10:05:21 :

zaliczenie okresu studiów do okresu, od którego zalezy wymiar urlopu, jest przepisem specjalnym dotyczącym wyłacznie urlopów, nie można go traktować, jako innego okresu, od ktorego bedą zależały uprawnienia pracownicze.

te inne okresy to będą okresy pobierania zasiłków chorobowych, macierzynskich po ustaniu zatrudnienia, okresy urlopów wychowawczych, okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych itp.

Paweł napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 15:06:20 :

Ale przecież zależą od niego uprawnienia pracownicze, a w usp mowa jest tylko o innych okresach zliczanych z mocy przepisów odrębnych do okresów pracy od których zależą uprawnienia pracownicze bez rozróżnienia czy określono je przepisami specjalnymi czy też nie .

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.