Niedziela 20 października 2019 Wydanie nr 4255

Prawo rodzinne

wynagrodzenie kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu

biropij napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 14:45:09 :

Na jakiej podstawie ustalić wynagrodzenie dla kuratora dla strony nieznanej z miejsca pobytu, ustanowionego na podstawie art. 143 i nast. kpc. Czy przy ustaleniu wynagrodzenia ma znaczenie czy kurator jest pracownikiem sądu czy adwokatem?
Nie mogę znaleźć odpowiednich przepisów, z góry dziekuje za pomoc!

krysia59 napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 15:42:47 :

Nie mam przy sobie w tej chwili ustawy o kosztach sądowych ale jestem pewna że jest w niej odesłanie wprost do połowy należnego radcy lub adwokatowi wynagrodzenia w zależności od wartości przedmiotu sprawy

RogerMortimer napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 15:43:21 :

tak na gorąco z uzasu jaki mam z 2005 roku to taka była moja podstawa:
§ 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 sierpnia 1982 roku w związku z § 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 roku.

sprawdź sobie bo nie jestem na 100%. nie mam czasu sprawdzić co tam płodzone było

biropij napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 16:35:57 :

Dzięki za pomoc, zaoszczędziło mi szukania

RogerMortimer napisał w dniu 03.02.2009 o godzinie 16:42:00 :

ju łelkom

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.