Wtorek, 27 lutego 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5846
Wtorek, 27 lutego 2024

Forum sędziów

praca sędziego a urlop wychowawczy

gra
09.02.2009 21:24:08

Mam pytanie: czy któraś z dziewczyn - sędziów korzystała z prawa do wykonywania pracy w wymiarze 1/2 etatu w czasie urlopu wychowawczego? Jeżeli coś słyszeliście na ten temat bardzo proszę o info.

Alicja
10.02.2009 07:33:38

Swego czasu byłam bardzo zainteresowana takim rozwiązaniem, ale moja prezes mi odmówiła z uzasadnieniem, że usp takich sytuacji nie przewiduje Kadrowa w SO też wielkie oczy zrobiła gdy ją o to zapytałam . Musiałam wrócić do pracy na cały etat po wykorzystaniu kilkumiesięcznego urlopu wychowawczego . Czasami tego bardzo żałuję.
Pozdrawiam

procontra
10.02.2009 08:39:39

Ja robiłam wstępne rozeznanie, bez oficjalnych pism i też wszędzie słyszałam intepretację,ze skoro mamy nienormowany czas pracy, to nie ma czegoś takiego jak pół etatu.
Myślę,że kluczem do rozwiązania tego pytania jest mozliwość świadczenia pracy w niepełnym wymiarze czasu przez profesorów i doktorów habilitowanych. Niestety, mimo poszukiwań nikogo takiego nie znalazłam.

gra
11.02.2009 18:53:07

Mam pytanie: czy któraś z dziewczyn - sędziów korzystała z prawa do wykonywania pracy w wymiarze 1/2 etatu w czasie urlopu wychowawczego? Jeżeli coś słyszeliście na ten temat bardzo proszę o info. Przecież zadaniowy wymiar czasu pracy nie wyłącza prawa do urlopu wychowawczego i wynikających z tego tytułu innych uprawnień. Argumentem przeciwko zastosowaniu wobec sędziów art. 186 [7] k.p. była ( w skrócie) niemożność ( ????) oznaczenia czasu pracy i zadań co umozliwiłoby określenie połowy etatu. Zadaniowy wymiar czasu pracy musi odpowiadać przepisom kp w tym art. 129 k.p..

Pudlonka
11.02.2009 23:18:09

Mamy prośbę do specjalistów z zakresu parwa pracy
- w dziale ASR jest lepiej naświtelony ten problem ale w skrócie chodzi o to ze art. 68.2 ustawy o Krajowej Szkole stanowi że z upłyem 4 lat od mianowania ustaje stosunek parcy ASR. Do tej pory obowiązuje usp, zgodnie z którym jedynie wotum było powierzane na czas określony a stosunek parcy na stanowisku ASR był stosunkiem na czas nieokreślony (ASR bez wotum mógł wykonywać czynnosci referendarskie - duraczówka ten dział uchyla). Czy w zwiazku z tym ASR ustaje stosunek parcy z mocy parwa i już - jedynie dostaje świadectwo parcy i idzie sie zarejestrowac w PUP? Co z ASR którym te 4 lata upłynie przed dniem wejścia w zycie tego przepisu - chyba z moca wsteczną nie działa - ale czy ustaje stosunek pracy z dniem wejścia w życie tego przepisu czy też jedynie moze to stanowić przycznę wypowiedzenia ? Czy takie przekształcenie trwajacego stosunku pracy z nieokreślonego na określony jest zgodne z zasadmi paraw parcy ?
Bardzo prosimy o przedstawienie poglądów na ten temat albo w tym dziale albo w dziale nowinki MS - co z asesoarmi

Z góry dziękuję !

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.