Mam pytanie: czy któraś z dziewczyn - sędziów korzystała z prawa do wykonywania pracy w wymiarze 1/2 etatu w czasie urlopu wychowawczego? Jeżeli coś słyszeliście na ten temat bardzo proszę o info.
Swego czasu byłam bardzo zainteresowana takim rozwiązaniem, ale moja prezes mi odmówiła z uzasadnieniem, że usp takich sytuacji nie przewiduje Kadrowa w SO też wielkie oczy zrobiła gdy ją o to zapytałam . Musiałam wrócić do pracy na cały etat po wykorzystaniu kilkumiesięcznego urlopu wychowawczego . Czasami tego bardzo żałuję.
Pozdrawiam
Ja robiłam wstępne rozeznanie, bez oficjalnych pism i też wszędzie słyszałam intepretację,ze skoro mamy nienormowany czas pracy, to nie ma czegoś takiego jak pół etatu.
Myślę,że kluczem do rozwiązania tego pytania jest mozliwość świadczenia pracy w niepełnym wymiarze czasu przez profesorów i doktorów habilitowanych. Niestety, mimo poszukiwań nikogo takiego nie znalazłam.
Mam pytanie: czy któraś z dziewczyn - sędziów korzystała z prawa do wykonywania pracy w wymiarze 1/2 etatu w czasie urlopu wychowawczego? Jeżeli coś słyszeliście na ten temat bardzo proszę o info. Przecież zadaniowy wymiar czasu pracy nie wyłącza prawa do urlopu wychowawczego i wynikających z tego tytułu innych uprawnień. Argumentem przeciwko zastosowaniu wobec sędziów art. 186 [7] k.p. była ( w skrócie) niemożność ( ????) oznaczenia czasu pracy i zadań co umozliwiłoby określenie połowy etatu. Zadaniowy wymiar czasu pracy musi odpowiadać przepisom kp w tym art. 129 k.p..
Mamy prośbę do specjalistów z zakresu parwa pracy
- w dziale ASR jest lepiej naświtelony ten problem ale w skrócie chodzi o to ze art. 68.2 ustawy o Krajowej Szkole stanowi że z upłyem 4 lat od mianowania ustaje stosunek parcy ASR. Do tej pory obowiązuje usp, zgodnie z którym jedynie wotum było powierzane na czas określony a stosunek parcy na stanowisku ASR był stosunkiem na czas nieokreślony (ASR bez wotum mógł wykonywać czynnosci referendarskie - duraczówka ten dział uchyla). Czy w zwiazku z tym ASR ustaje stosunek parcy z mocy parwa i już - jedynie dostaje świadectwo parcy i idzie sie zarejestrowac w PUP? Co z ASR którym te 4 lata upłynie przed dniem wejścia w zycie tego przepisu - chyba z moca wsteczną nie działa - ale czy ustaje stosunek pracy z dniem wejścia w życie tego przepisu czy też jedynie moze to stanowić przycznę wypowiedzenia ? Czy takie przekształcenie trwajacego stosunku pracy z nieokreślonego na określony jest zgodne z zasadmi paraw parcy ?
Bardzo prosimy o przedstawienie poglądów na ten temat albo w tym dziale albo w dziale nowinki MS - co z asesoarmi
Z góry dziękuję !