Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Prawo rodzinne

cd odwiecznych problemów z UPN

Washington Irving napisał w dniu 04.03.2009 o godzinie 01:13:43 :

Mam taki problem - w sytuacji w której po przeprowadzeniu postępowania poprawczego dochodzi do wydania postanowienia o zastosowaniu środków wychowawczych w zakresie I czynu i umorzenia co do II czynu (bo nie wyszły mi znamiona).

Wiem że po przeprowadzeniu postępowania w trybie kpk wydaję postanowienie a nie wyrok.

Ale czy ja z tym momentem jestem z powrotem na procedurze cywilnej i pouczam i rozpoznaję dalej wszystko na kapciu, czy pozostaję w procedurze karnej (np czy doręczenie w takim wypadku nieletniemu tymczasowo umieszczonemu w MOS odpisu orzeczenia następuje na podstawie KPK czy na KPC?, czy apelację wnosi mi się na zasadach wynikających z KPK czy z KPC?)

na moją logikę to wracam na starego dobrego kapcia z momentem wydania takiego orzeczenia, ale muszę przyznać, że UPN już wiele razy moją logikę wystawił na szwank.

co jeszcze mnie dręczy to to, że w tej akurat sprawie zdarzyło mi się, że dzieciak popełnił kilkanaście różnych dziwnych rzeczy, przy czym jego sprawa w takiej "całości kilkunastu czynów" została wyłączona do odrębnego postępowania, zarejestrowana od razu w Nk (jeszcze przed wydaniem postanowienia o rozpoznaniu w postępowaniu poprawczym), po czym postanowienie takie zostało wydane, ale objęło tylko 2 z kilkunastu czynów objętych wcześniej Npw. Nie muszę wspominać, że co do tej reszty wcześniej postępowanie było wszczęte i prowadzone, a one nagle mi zniknęły.

Obecnie zważywszy na zastosowanie MOS-u co do tego co rozpoznawano w poprawczym uważam, że ta cała reszta wykroczeń, która się tam "działa" powinna być zmorzona i mam zamiar taki myk zrobić. Powiedzcie mi tylko jak formalnie to zrobić - czy wyłączyć z tego Nk czyny nieobjęte postanowieniem o rozpoznaniu w poprawczym i zarejestrować je znowu w Npw i tam zmorzyć, czy nie mieszając już zbytnio po wydaniu postanowienia co do czynów objętych postępowaniem poprawczym na niejawnym wydać postanowienie o zmorzeniu reszty co do której nie ma sensu prowadzić, bo na razie nic więcej nie zrobię z nielatem. Pewne jest jedno - coś zrobić muszę ??: Jakie opcje szanowne grono
wybrałoby w takim wypadku?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.