Piątek 30 października 2020 Wydanie nr 4631

Cywilne materialne

reprezentacja małoletniego przez rodzica

SRS napisał w dniu 21.05.2009 o godzinie 10:10:18 :

czy matka może reprezentować dziecko (ma władzę rodzicielską oczywiście), gdy jest pozwaną ona i dziecko jest pozwane. Pozew jest załóżmy z odwołania darowizny. Czy też do reprezentacji małoletniego w takim przypadku konieczny jest kurator przez sąd opiekuńczy ustanowiony?
czy zgadzicie się z tym iż sąd meriti ma prawo zajmować się taką kwestią czy istnieje sprzeczność interesów matki i dziecka w danej sprawie ? (tak piszą w komentarzach).
jakie skutki będą jeśli sąd ustanowi kuratora a mogła matka?
czy nie uważacie iż art. 98 par 3 krio jest beznadziejny pod względem legislacyjnym - tak ważna kwestia pozostawiona do odpowiedniego stosowania ?
co byście proponowali w tej kwestii na przyszłość - jak zmienić - w krtórym kierunku?

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 10:32 pm ]
jaka jest praktyka w Waszych sadach?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.