Czwartek 08 grudnia 2022 Wydanie nr 5400

Cywilna procedura

doręczenie do Francji

dżordan23 napisał w dniu 13.06.2009 o godzinie 22:35:42 :

witam.
Mam zamiar dokonać doręczenia pism do uczestników zamieszkałych we Francji. I mam pytanko, albo raczej proszę o potwierdzenie - mogę skorzystać z doręczenia bezpośredniego przez pocztę tutaj? według oświadczenia strony francuskiej nie sprzeciwia się ona takiemu doręczeniu...nic się chyba nie zmieniło

pozdrawiam

vanilka napisał w dniu 14.06.2009 o godzinie 16:16:01 :

Tak jest - można doręczyć bezpośrednio, tylko pamiętaj o załączeniu pouczenia w języku francuskim o prawie odmowy odbioru dokumentu z uwagi na język (jeśli nie ma tłumaczeń).

tombialka napisał w dniu 15.06.2009 o godzinie 22:11:32 :

Dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba płacić frncuskiemu komornikowi 50 euro za doręczenie.

chiyoda napisał w dniu 17.06.2009 o godzinie 00:01:51 :

ja do Francji próbowałem ze trzy razy doręczać pisma zwykłą pocztą - no bo przeciwskazań teoretycznie nie ma, ale tam jest też podobny problem jak i w Wlk. Brytanii, mianowicie nie wracają stamtąd dowody doręczenia, a żadne reklamacje nie odnoszą skutku ... pewnie też jakieś uwarunkowania lokalne. Dlatego jak coś idzie do Francji to ja to zawsze wysyłam przez Konsulat RP i wszystko jest pięknie doręczone, a już nasza Ambasada w Paryżu to jest w ogóle rewelacyjna - zdobywają nawet wszystkie konieczne dokumenty w razie potrzeby (adresy, akty stanu cywilnego, itp), nawet sami ich poszukują po lokalnych urzędach.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.