Środa 08 grudnia 2021 Wydanie nr 5035

Prawo rodzinne

zobowiązanie rodziców do określonego postępowania

sniezka30 napisał w dniu 22.07.2009 o godzinie 08:24:10 :

Witam, mam pytanie co do sposobu sformuowania postanowienia w przedmiocie kontaktów z dzieckiem.
Ogólnie wniosek o zmianę postanowienia co uregulowania widzeń jest do oddalenia. Ale z opinii RODK wynika, że powinnam jednocześnie zobowiązać rodziców do poprawy relacji na płaszczyźnie rodzicielkiej ... I nie wiem jak to zrobić. Chcę się oprzeć na nowym art. 113 ze zn. 4 kro. Czy kieruje się rodziców ogólnie na terapię rodzinna, czy też powinnam wymienić konkretną placówkę, jeśli tak to jaki jest najlepszy sposób kontroli tego (bo to także w orzeczeniu muszę zawrzeć)..

Jeżli ktoś miał podobny problem to bardzo prosze o jakieś porady. Sprawę mam dziś o 12.

Z góry dziękuję

kazanna napisał w dniu 22.07.2009 o godzinie 09:44:43 :

Możesz napisać np. " zobowiązać do wzięcia udziału w zajęciach "szkoły dla rodziców" w poradni psychologiczno- pedagogicznej ( i tutaj jak masz jedna taka poradnie w okolicy, to nie szkodzi wpisać konkretnie, a jak takich poradni w mieście jest kilka albo rodzice z rożnych miast , to ogólnie ) . A w pkt drugim : "zobowiązać XY do przedłożenia potwierdzenia o wzięciu udziału w zajęciach ( terapii itp.) wymienionych w pkt 1 w terminie do... tu zakreśl datę na tyle odległa , żeby zdołali ten kurs ukończyć, najlepiej daj im czas około pół roku.

Z moich doświadczeń wynika, że szkołą dla rodziców to dobre rozwiązanie a jest chyba w ofercie wszystkich poradni psychologiczno- pedagogicznych.

Pozdrawiam.

sniezka30 napisał w dniu 22.07.2009 o godzinie 10:04:46 :

Dziekuję bardzo !!!

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.