Wtorek 20 października 2020 Wydanie nr 4621

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Premia czy dyskryminacja

Johnson napisał w dniu 15.09.2009 o godzinie 11:17:51 :

Stan faktyczny:
Bank wydaje regulamin konkursu dla pracowników na rok 2008. W regulaminie mowa o tym że o ile dana placówka osiągnie w 2008 roku jakiś tam wynik finansowy to pracownikom danej placówki przysługuje nagroda pieniężna. Regulamin wskazuje jak obliczyć nagrodę. Rozstrzygnięcie konkursu mam mieć miejsce do 31 stycznia 2009. Wypłacenie nagród ma mieć miejsce w miesiącu następnym po miesiącu ogłoszenia wyników
Regulamin zawiera również postanowienie że nagroda nie będzie wypłacona osobom które w dniu wręczenia nagród nie są już pracownikami banku lub znajdują się w okresie wypowiedzenia.
Pracownik X pracujący w 2008 roku w placówce która uzyskała wymagany wynik finansowy. Stosunek prascy rozw1iązuje się z dniem 4 lutego 2009 roku za porozumieniem stron (??!!!).

I co może biedny miś, tj. pracownik by dostać tę nagrodę (pieniążki)?
1. nic
2. powództwo o wypłatę nagrody z argumentacją że "reduktor" polegający tylko na tym, że ktoś nie jest pracownikiem - w chwili wypłaty ma charakter dyskryminujący, a nadto że prawo to nagrody zostało nabyte w dniu 31 stycznia 2009 roku;
3. powództwo o odszkodowanie z art. 18 [3d] kp w związku z art. 18 [3c] kp w wysokości równowartości nagrody

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.