Niedziela 26 stycznia 2020 Wydanie nr 4353

Cywilna procedura

obciążanie poniesionymi przez Skarb Państwa wydatkami

kam napisał w dniu 24.09.2009 o godzinie 18:02:49 :

Czy dobrze rozumiem treść art.113 ustawy o kosztach w związku z art.83 ust.2, że w przypadku gdy nie ma podstaw do obciążenia przeciwnika kosztami sądowymi ani zasądzonego roszczenia, z którego można by je ściągnąć (bo postępowanie zakończyło się na odrzuceniu wniosku ze względu na brak jurysdykcji), koszty dokonanych tłumaczeń ponosić będzie Skarb Państwa? Nie można ich ściągnąć ze strony przegrywającej sprawę...?

SRS napisał w dniu 25.09.2009 o godzinie 00:23:39 :

"kam" napisał:

Czy dobrze rozumiem treść art.113 ustawy o kosztach w związku z art.83 ust.2, że w przypadku gdy nie ma podstaw do obciążenia przeciwnika kosztami sądowymi ani zasądzonego roszczenia, z którego można by je ściągnąć (bo postępowanie zakończyło się na odrzuceniu wniosku ze względu na brak jurysdykcji), koszty dokonanych tłumaczeń ponosić będzie Skarb Państwa? Nie można ich ściągnąć ze strony przegrywającej sprawę...?



w przypadku gdy nie ma podstaw do obciążenia przeciwnika kosztami sądowymi przy braku zasądzonego roszczenia (zasiedzenie np) obciązam wnioskodawcękt. wniosek oddalono.

kam napisał w dniu 25.09.2009 o godzinie 09:19:40 :

też tak robiłem, ale... na jakiej podstawie?

Johnson napisał w dniu 25.09.2009 o godzinie 10:28:36 :

"kam" napisał:


też tak robiłem, ale... na jakiej podstawie?


Zapewne na podstawie słowa "odpowiednio".

kam napisał w dniu 25.09.2009 o godzinie 10:47:56 :

w zdrowym rozsądku i kpk
aż przyszło napisać uzasadnienie

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.