Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Koniec z oddaleniem powództwa złożonego po terminie ?!

Johnson napisał w dniu 30.10.2009 o godzinie 07:34:27 :

Więcej czasu na pozew o przywrócenie do pracy
http://www.rp.pl/artykul/4,384908.html

totepka napisał w dniu 06.12.2009 o godzinie 17:20:55 :

no to pięknie,
a ja zamierzam w przyszły poniedziałek oddalić właśnie z uwagi na to, że przekroczono termin. Wprawdzie kobitka wniosła w ciągu trzech dni od kiedy ustał stosunek pracy i od kiedy na jej miejsce przeniesiono innego pracownika, ale w wypowiedzeniu ma warunki ekonomiczne, a nie likwidację stanowiska...
chociaż, no właśnie....
w wypowiedzeniu, podobnie jak 100 innych pracowników szpitala wskazano trudną sytuację ekonomiczną zakłądu pracy, w regulaminie zwolnień grupowych wymieniono ilość pracowników zatrudnionych na jej stanowisku pracy do zwolnienia, moja dostała wypowiedzenie, w okresie wypowiedzenia poszła na zwolnienie lekarskie, w zakładzie stwierdzili, że jednak ich koncepcja nie była taka fantastyczna i nie da się zrealizować zadań komórki przy nowej liczbie pracowników i przeniesiono z innego działu człowieka, a moja po rozwiązaniu stosunku w trzy dni wniosła pozew....do SO.

z urzędu, de facto, miałabym jej przywrócić termin, tylko w oparciu o to że w ogóle wniossłą termin, więc.....?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.