Wtorek 24 maja 2022 Wydanie nr 5202

Cywilna procedura

wniosek o zabezpieczenie 747 kpc

sławo napisał w dniu 02.11.2009 o godzinie 13:17:16 :

powód złożył wniosek z zabezpieczenie roszczenia pieniężnego poprzez zajęcie wynagrodzenia za pracę. Czy we wniosku musi powód określić, gdzie pracuje pozwany, jakie osiąga dochody? Wiem, że jeśli taki wniosek dotyczy wierzytelności to musi być ona dokładnie określona - zindywidualizowana...

I tak go teraz zwrócę , bo nie wskazał sumy zabezpieczenia, ale czuję w kościach że to wróci

sebus napisał w dniu 02.11.2009 o godzinie 14:40:05 :

Postanowienie udzielające zabezpieczenia roszczeń pieniężnych przez zajęcie wynagrodzenia za pracę albo innych wierzytelności lub praw majątkowych wymaga ich określenia w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do wykonania postanowienia zabezpieczającego. Oznaczenie wynagrodzenia za pracę powinno polegać na wskazaniu pracodawcy, innych zaś wierzytelności i praw na oznaczeniu rodzaju wierzytelności, a w miarę potrzeby także tytułu prawnego, z którego wierzytelność wynika oraz obowiązanego co do zajętej wierzytelności lub prawa.


Powyższa treść to kawałek komentarza do kpc autorstwa Erecińskiego. Wychodzi z tego, że trzeba wskazać pracodawcę i nic więcej.

sławo napisał w dniu 02.11.2009 o godzinie 14:45:34 :

dziękuję

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.